Formularz kontaktowy

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

  Wysyłając zapytanie z tego formularza mogą Państwo uzyskać informacje dotyczące naszej aktualnej oferty oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące zamówienia, dostawy i czasu realizacji.

  Na wiadomości odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 14:00.

  Koszty dostawy
  Koszty przesyłki zależą od wybranego sposobu płatności oraz sumy zamówienia i są ponoszone przez Kupującego. Tabela zawiera ceny dostaw na terenie Polski.
  Sposób dostawy Czas dostawy Całkowity koszt przesyłki
  Do 200 zł  Od 200 do 300 zł Powyżej 300 zł
  Paczkomaty 24/7 - płatność przelewem lub kartą 1-2 dni robocze 11 zł GRATIS GRATIS
  Kurier DHL - płatność przelewem lub kartą 24 h - kolejny dzień roboczy 12 zł GRATIS GRATIS
  Kurier DHL - płatność przy odbiorze 24 h - kolejny dzień roboczy 15 zł 15 zł GRATIS
  Poczta Polska przesyłka priorytetowa - płatność przelewem lub kartą 1-2 dni robocze 13 zł 13 zł GRATIS
  Poczta Polska przesyłka priorytetowa - płatność przy odbiorze 1-2 dni robocze 16 zł 16 zł GRATIS
  Odbiór osobisty nie dotyczy 0 zł 0 zł 0 zł

  5 wybitnych książek o giełdzie dla początkujących

  książki o giełdzie dla początkujących Chcesz rozpocząć inwestowanie na giełdzie, ale nie masz pojęcia od czego zacząć? Zanim zaryzykujesz prawdziwymi pieniędzmi, warto zapoznać się z teorią, co można zrobić przez sięgnięcie po wartościową lekturę.

  Tylko w jaki sposób, spośród setek książek o giełdzie, wybrać te tytuły, które w zgrabny sposób wprowadzą w zawiłości inwestowania? Postanowiliśmy więc przygotować zestawienie najciekawszych książek o giełdzie dla początkujących.

  Jak zarobiłem 2 000 000$ na giełdzie – Nicolas Darvas

  Jak zarobiłem na giełdzie 2 miliony

  Niezwykła historia tancerza, który w latach 50-tych występował na największych scenach świata, a wieczorami wysyłał telegramy do swoich maklerów w Stanach Zjednoczonych z instrukcjami zawarcia bądź zamknięcia transakcji. Grał zawsze z trendem wzrostowym, nigdy nie inicjował pozycji krótkich. Nicolas Darvas opracował własny, niezwykle prosty system inwestowania, który nazwał Box Theory. Metoda opierała się na wyszukiwaniu w rozwijających się trendach korekt horyzontalnych i graniu na ich wybicie. W książce opisana jest historia w jaki sposób, dzięki wspomnianemu systemowi, Darvas zarobił ponad 2 miliony dolarów! Publikacja niezwykle motywująca, wręcz idealna dla osób, które chciałyby zacząć od czegoś lekkiego lub tych, którzy lubią inspirujące historie.

  Jak zarobiłem 2 000 000$ na giełdzie to niezwykle wciągająca książka, którą spokojnie można czytać w autobusie lub do przysłowiowej “poduszki”. Więcej informacji o książce.

  Droga żółwia – Curtis M. Faith

  najpopularniejsze książki o inwestowaniu

  Tytuł, który powinien zainteresować wszystkich szukających książek o giełdzie dla początkujących! Droga żółwia to ciekawa historia słynnego zakładu pomiędzy dwoma traderami: Richardem Dennis’em i Williamem Eckhardt’em. Pierwszy z nich uważał, że tradingu, podobnie jak gotowania, da się nauczyć. Drugi natomiast sądził, że z umiejętnością inwestowania trzeba się urodzić i nie można jej, ot tak, nabyć. Panowie postanowili się założyć. Aby dowieść swojej racji, Richard Dennis w słynnym Wall Street Journal ogłosił nabór na traderów, spośród których wybrał 21 osób i szkolił je w dwóch grupach w 1983 i później w 1984. Po dwóch tygodniach intensywnego szkolenia, kursanci rozpoczęli handel prawdziwymi pieniędzmi, które były prywatnym kapitałem Richarda Dennisa. Cały eksperyment trwał kilka lat i zaowocował wielomilionowym zyskiem – projekt udowodnił, że inwestowanie to umiejętność jak każda inna, której można się nauczyć.

  Droga żółwia napisana została przez jednego z uczestników szkolenia, który opowiada swoją historię i opisuje “eksperyment żółwia” z punktu widzenia kursanta. Opowieść bardzo wciągająca, motywująca i napisana zrozumiałym językiem. Więcej informacji o książce.

  Czarodzieje rynku – Jack D. Schwager

  najpopularniejsze książki o inwestowaniu

  Kolejna warta polecenia książka o giełdzie dla początkujących. Autor książki przeprowadza rozmowy z takimi znanymi traderami, jak: Richard Denis, Paul Tudor Jones, Ed Seykota, Martin Schwartz, Jim Rogers, William O’Neil czy Van Tharp. Każdy z nich ma inne podejście do rynku, jednak wszystkich łączy jedno: zrozumienie ryzyka, bez względu na wybraną strategię lub rodzaj rynku, na którym działają.

  Zaprezentowanie różnych podejść do giełdy każdego z inwestorów daje szerszy pogląd na temat tradingu, pobudza do myślenia i otwiera oczy na najistotniejsze kwestie. Po tę książkę najlepiej sięgnąć w drugiej, bądź trzeciej kolejności. Więcej informacji o książce.

  Wspomnienia gracza giełdowego – Edvin Lefèvre

  najpopularniejsze książki o giełdzie

  Fabularyzowana biografia Jessy’ego Livermoore’a, jednego z najbardziej znanych spekulantów XX wieku. Wybitna postać, która zarabiała niesamowite pieniądze. Wielokrotnie dorabiał się on ogromnej fortuny, ale też kilkukrotnie bankrutował. Zawsze jednak był w stanie wrócić do gry. Na początku XX wieku należał do pierwszej dziesiątki najbogatszych ludzi na świecie. Finał jego życia niestety był tragiczny: Livermoore popełnił samobójstwo. Nie zmienia to jednak faktu, że Wspomnienia gracza giełdowego to niezwykle pasjonująca opowieść o tradingu, która zahacza o psychologię inwestowania, zarządzanie ryzykiem i daje nam wgląd w fascynujący świat giełdowy sprzed 100 lat. Książka przedstawia filozofię postrzegania rynków przez Livermoore’a, co najbardziej zainteresuje forexowców i traderów, ale również inwestorów długoterminowych. Więcej informacji o książce.

  Sztuka spekulacji po latach – Zenon Komar

  najpopularniejsze książki o giełdzie

  Dwutomowa encyklopedia spekulanta i inwestora, opisująca całe spektrum istotnych zagadnień giełdowych. Jest to rozszerzona wersja Sztuki spekulacji, na której w latach 90-tych wzorowało się tysiące polskich inwestorów. Aktualne wydanie to w sumie ponad 800 stron ponadczasowej wiedzy, podzielonej na dwa tomy. Pierwsza część opisuje ogólne zagadnienia, takie jak: psychologia inwestowania i osobowość gracza, zarządzanie ryzykiem, wskaźniki rynkowe czy analiza techniczna i fundamentalna. Drugi tom poświęcony jest między innymi opisie konkretnych instrumentów: akcji, kontraktów terminowych, opcji, walut czy kontraktów na surowce.

  W przeciwieństwie do pozostałych propozycji, Sztuka spekulacji po latach nie jest typową lekturą “do poduszki”. Niektóre jej fragmenty wymagają większego skupienia. Książka stanowi jednak podręcznikowe kompendium wiedzy, z którym każdy początkujący trader powinien się zapoznać i, do którego będzie wracał w trakcie rozwoju swojej kariery. Jeśli ktoś chce zacząć inwestowanie i chciałby uzyskać bardziej konkretną wiedzę, ta książka jest właśnie dla niego! Więcej informacji o książce.

  maklerska program partnerski

  Related Posts