Alchemia Pieniądza

Kategoria:
Wydawnictwo: K.E. Liber
ISBN: 8388170155
Okładka: miękka
stron: 202
Wymiary: 17 x 24

52,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

W książce ”Alchemia pieniądza” autor zrywa maskę tajemnicy i w porywający, przystępny sposób przedstawia pełną historię najsłynniejszej z finansowych katastrof.

”Alchemia pieniądza” jest w równym stopniu opowieścią o strategii i ludziach, stojących za upadkiem jednego z największych na świecie funduszy hedgingowych, wyjaśnieniem mechanizmów funkcjonowania współczesnego rynku finansowego oraz krótką historią rozwoju tej przynoszącej miliardy dolarów branży.

Jednak, poza nielicznymi podanymi do informacji publicznej faktami, historię LTCM okrywa tajemnica. Zróżnicowana natura transakcji LCTM, których pełny obraz miały tylko najwyżej postawione w funduszu osoby, utrudniała rozwiązanie zagadki.

Recenzja:

Napisana niezwykle barwnym językiem historia LTCM sięgająca bardzo odległych czasów, wyjasniajaca dlaczego doszło do powstania tego „produktu najwybitniejszych umysłów”, który miał być maszynką do zarabiania pieniędzy, a okazała się gigantyczną klapą finansową. Zdecydowanie warta przeczytania, aby po raz kolejny przekonać się, że giełda nie jest „samograjem”, na którym wystarczy znaleźć magiczną formułę, by zawsze wygrywać.

Grzegorz Zalewski,
www.futures.pl

Tomasz Prusek o książkach „K.I.S.S” oraz „P.I.I.G.S”:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Alchemia Pieniądza”