Amber Gold

Kategoria:
Wydawnictwo: Czarna owca
ISBN: 9788381436250
Okładka: Miękka
stron: 368
Wymiary: 13.5 cm x 21 cm

38,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Jak to możliwe, że w cywilizowanym kraju leżącym w środku Europy para dwudziestopięciolatków ze średnim wykształceniem robi przekręt na 851 milionów złotych? Czy Katarzyna i Marcin Plichtowie byli tylko słupami i jeśli tak, to czyimi?

Dlaczego ani prokuratura, ani sąd, ani nawet komisja śledcza nie były w stanie odpowiedzieć na pytanie, kto za nimi stoi?

Czy oszuści, którzy stworzyli piramidę finansową Amber Gold, są częścią europejskiej, a może nawet światowej organizacji dokonującej potężnych malwersacji finansowych? Czy to możliwe, że byli ochraniani przez polityków, wymiar sprawiedliwości i służby specjalne?

„Po dotychczasowych przesłuchaniach jestem pewien, że była to dość dobrze zorganizowana akcja przeprowadzona przez dużą i mocną grupę przestępczą” – powie jeden z posłów, członek sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Co to za grupa przestępcza?

Książka jest zapisem dziennikarskiego śledztwa, w którym autorka szuka odpowiedzi na pytania nurtujące od lat osiemnaście tysięcy okradzionych klientów Amber Gold.

O autorze

Reporterka i scenarzystka. Ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez kilkanaście lat była związana z telewizją TVN. Jest autorką reportaży prasowych publikowanych w „Dużym Formacie” Gazety Wyborczej i trzech opublikowanych książek non fiction – „Miasteczko zbrodni. Dlaczego zginęła Iwona Cygan” (2019), „Upadek. Historia prałata Henryka Jankowskiego” (2020) i „Człowiek, który wiedział za dużo o zabójstwie małżeństwa Jaroszewiczów” (2021).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Amber Gold”