Do tej pory nikt nie pisał o analizie technicznej w sposób tak prosty, a zarazem przekonujący. Thomas N. Bulkowski tworzy listę formacji obserwowanych na wykresach giełdowych, poddaje generowane sygnały bezlitosnym testom, a potem pisze, które działają – i jak często – a które nie działają wcale. I tłumaczy jak korzystać z tych pierwszych.
Bulkowski zaczął swoją karierę jako inwestor giełdowy. W tej roli sprawdził się tak dobrze, że w wieku 36 lat mógł zrezygnować ze swojej dawnej pracy i poświęcić się rynkowi. Analiza formacji na wykresach giełdowych to być może najlepsze i najbardziej praktyczne wprowadzenie do analizy technicznej.
Więcej o książce „Analiza formacji na wykresach giełdowych” oraz innych książkach o analizie technicznej przeczytasz we wpisie blogowym „Książki z analizy technicznej – 7 sprawdzonych tytułów” – link do postu
Zobacz inne książki z analizy technicznej:
Krzysztof Kochan o książkach „Analiza techniczna w praktyce” oraz „Forex w praktyce”:
Spis treści
Przedmowa do wydania polskiego
Przedmowa
Podziękowania
Rozdział 1. Tropy mądrych pieniędzy
Rozdział 2. Psychologia spekulacji
Rozdział 3. Prawda o liniach trendu
Rozdział 4. Wsparcie i opór
Rozdział 5. Sytuacje specjalne
Rozdział 6. Dziesięć najbardziej wartościowych formacji dna
Rozdział 7. Formacje pospolite – narzędzia, które warto mieć pod ręką
Rozdział 8. Formacje sytuacyjne
Rozdział 9. Formacje spalone
Rozdział 10. Więcej transakcji
Rozdział 11. Sztuka spekulacji
Rozdział 12. Formacje w liczbach
Epilog/Zamykanie pozycji
Słownik
Dodatek. Formacje na rynku polskim
O autorze
Thomas N. Bulkowski, urodzony w 1957 roku w Syracuse, w stanie Nowy Jork, to odnoszący sukcesy inwestor i trader z ponad 35-letnim doświadczeniem w handlu akcjami.
Jest autorem książek dotyczących analizy technicznej, w szczególności oceny formacji na wykresach, w tym „Analizy formacji na wykresach giełdowych” i „Podstawy spekulacji”. Jego książki są cenione za praktyczne podejście do analizy technicznej i powszechnie uznawane za jedne z najbardziej autorytatywnych źródeł wiedzy na temat formacji wykresów.
Teksty Thomasa Bulkowskiego publikowały najważniejsze magazyny dla traderów – „Active Trader”, „Stocks, Futures and Options”, „The Technical Analysist Traders”, „The Traders Journal” oraz „Technical Analysis of Stocks & Commodities”.
Jego prace są nie tylko źródłem wiedzy dla inwestorów na całym świecie, ale także inspirują do dalszego badania i rozwijania dyscypliny analizy technicznej.
Zanim osiągnął wystarczający dochód z inwestycji, aby przejść na emeryturę w wieku trzydziestu sześciu lat, Bulkowski pracował jako inżynier w dziale projektowania sprzętu w firmie Raytheon, starszy inżynier oprogramowania w Tandy Corporation oraz kierownik oprogramowania w Tracor-Westronics.