Analiza fundamentalna. Standing finansowy i wycena przedsiębiorstwa

Kategoria:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
ISBN: 9788380881464
Okładka: Miękka
stron: 200
Wymiary: 16,5 cm x 24 cm

46,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Publikacja poświęcona jest analizie fundamentalnej przedsiębiorstwa pojmowanej jako proces badania rynku kapitałowego w oparciu o dane fundamentalne pochodzące ze spółki i rynku dla potrzeb oszacowania wartości wewnętrznej akcji. Składa się z trzech rozdziałów o charakterze merytoryczno-metodycznym, w których główny nacisk położono na problemy wykorzystania analizy finansowej oraz wyceny przedsiębiorstwa. Zaletą publikacji jest przede wszystkim układ i przejrzystość rozważań oraz dopracowanie pod względem dydaktycznym. Poszczególne części opracowania zostały domknięte ustępami aktywizującymi Czytelni­ka w postaci kluczowych problemów, pytań testowych oraz zadań do samodzielnego rozwiązania.

Książka zawiera kompleksowe, a zarazem syntetyczne ujęcie najważniejszych problemów, dylematów i sposobów wyboru inwestycji kapitałowej z wykorzystaniem analizy finansowej, będącej kondensatem wiedzy na temat badania kondycji finansowej organizacji gospodarczych w formule najczęściej prezentowanej w literaturze przedmiotu i stosowanej w praktyce.

Podręcznik ma dużą wartość naukową i dydaktyczną, stanowiąc bazę wiedzy dla studentów kierunków ekonomicznych i zarządzania, a także porządkując i wzbogacając wiedzę przedstawicieli praktyki gospodarczej oraz początkujących inwestorów, poszukujących podstawowych rozwiązań w zakresie przeprowadzania analizy finansowej i wyceny przedsiębiorstwa.

Na czym właściwie zarabiają inwestorzy? – Paweł Zaremba-Śmietański [webinar]:

 

 

 

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej:

 

 

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Analiza fundamentalna. Standing finansowy i wycena przedsiębiorstwa”