Analiza fundamentalna. Wykorzystanie na rynku akcji w Polsce

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788381021715
Okładka: miękka
stron: 338
Wymiary: 16,5 cm x 23,5 cm

68,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Szczególne miejsce w procesie racjonalizacji decyzji na rynku kapitałowym ma analiza fundamentalna, polegająca na badaniu fundamentów działalności przedsiębiorstwa, zarówno w aspekcie finansowym, jak i niefinansowym. Analiza fundamentalna opiera się na założeniu, iż ceny walorów na giełdzie, powinny kształtować się adekwatnie do jej wskazań. Z tego też powodu wszystkie procedury analizy fundamentalnej, podporządkowane są gromadzeniu informacji, które umożliwią oszacowanie wartości wewnętrznej akcji.

Celem książki jest ocena skuteczności analizy fundamentalnej jako narzędzia decyzyjnego na rynku akcji, w aspekcie faz cyklu koniunkturalnego. Z szerokiej obserwacji polskiego rynku kapitałowego i rekomendacji biur maklerskich, które bazują, w istotnej mierze na analizie fundamentalnej wynika, iż jej wskazania, w warunkach dobrej koniunktury na rynku akcji, są mało optymistyczne i niedoszacowują ceny instrumentów finansowych. Odwrotna sytuacja ma zwykle miejsce w przypadku dekoniunktury na rynku akcji. Czy tak jest w istocie? W niniejszej książce podjęta została próba odpowiedzi na to pytanie.

W pracy zaprezentowano od strony praktycznej poszczególne techniki analityczne umożliwiające fundamentalne zbadanie przedsiębiorstw, tj.:

  •  analiza PEST;
  • analiza „5 sił” Portera;
  • analiza SWOT;
  • analiza sprawozdań finansowych;
  • model wyceny akcji (model zdyskontowanych wolnych przepływów pieniężnych).

Ponadto w książce ukazano autorską koncepcję, która umożliwia ocenę wycen akcji, sporządzonych na podstawie metody zdyskontowanych wolnych przepływów pieniężnych.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Analiza fundamentalna w inwestowaniu – od czego zacząć?”.

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej

Analiza fundamentalna – książki warte przeczytania. Wywiad z Rafałem Janikiem.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

1 opinia dla „Analiza fundamentalna. Wykorzystanie na rynku akcji w Polsce”

  1. Sebastian

    Jeśli szukasz wiedzy podstawowej lub chcesz rozwinąć swoją wiedzę z zakresu analizy fundamentalnej, to poszukaj innej książki. Z tej nie dowiesz się niczego. Treść to lanie wody.Ta pozycja mogłaby mieć 30 stron. Do tego czyta się to dramatycznie. Czytając pierwszy rozdział miałem nadzieję, że dalej się rozkręci i będzie faktycznie o tym, na co wskazuje tytuł, ale im dalej, tym gorzej. Zaparłem się, mordowałem się, ale przeczytałem całość. Mogłem skończyć w połowie, ponieważ druga połowa to powtórzenie tego samego. Jednym słowem szkoda czasu.

Dodaj opinię