Analiza i ocena kondycji finansowej przedsiębiorstwa

Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
Okładka: Miękka
stron: 244
Wymiary: 16.5 cm x 23.5 cm

63,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Rachunek przepływów pieniężnych jest obligatoryjnym elementem sprawozdania finansowego tylko dla wybranych jednostek gospodarczych. Ponadto najczęściej jest on sporządzany w przywołanych przedsiębiorstwach tylko raz w roku, to jest w momencie przygotowania rocznego sprawozdania finansowego. Niniejsza publikacja jest rozwinięciem i kontynuacją badań przybliżających możliwości wykorzystania rachunku przepływów pieniężnych w analizie sytuacji finansowej jednostek gospodarczych oraz w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw.

W opracowaniu zaprezentowano budowę rachunku przepływów pieniężnych w oparciu o Krajowy Standard Rachunkowości Nr 1 oraz w odniesieniu do Międzynarodowego Standardu Rachunkowości Nr 7. Przybliżono możliwości wykorzystania cash flow w analizie i ocenie kondycji finansowej przedsiębiorstw oraz w predykcji ich upadłości. Rozważania teoretyczne zostały skonfrontowane z analizą kształtowania się mierników wykorzystujących rachunek przepływów pieniężnych wśród podmiotów gospodarczych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Książka skierowana zarówno do naukowców zajmujących się finansami przedsiębiorstw, praktyków – finansistów i księgowych, jak również do zaawansowanych w finansach studentów oraz dziennikarzy gospodarczych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Analiza i ocena kondycji finansowej przedsiębiorstwa”