Analiza price action: trendy

(28 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Maklerska.pl
ISBN: 9788393774302
Okładka: twarda
stron: 544
Wymiary: 18,5 cm x 23,5 cm

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Drugi tom książki Ala Brooksa pt. „Analiza price action: odwroty” jest już dostępny w sprzedaży w naszej księgarni pod tym linkiem

Pierwszy tom książki Ala Brooksa “Analiza price action: trendy” ma wyczerpany nakład. Można ją jednak nabyć u innych dostawców, którzy posiadają odpowiednie zapasy magazynowe. Jednym z takich miejsc jest strona internetowa www.priceaction.com.pl.

W trakcie 20-letniej kariery autor książki Al Brooks, współpracownik magazynu „Futures” i niezależny trader, znalazł sposób na osiąganie zysków bez względu na kierunek poruszania się rynku czy sytuację ekonomiczną. Teraz, dzięki nowej serii trzech książek, Brooks poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces nauki skutecznego czytania wykresów cenowych.

W pierwszej książce autor przedstawia podstawy price action i skupia się na handlowaniu w trendach. Szczegółowo opisuje, w jaki sposób zrozumienie mechaniki rynku i analiza wykresu świeca po świecy mogą pomóc w odkrywaniu formacji, które umożliwiają osiągnięcie zysku dzięki wczesnemu otwarciu pozycji z blisko leżącym poziomem zlecenia stop loss. Brooks koncentruje się głównie na wykresach 5-minutowych, ale omawia także wykresy dzienne i tygodniowe na rynkach terminowych, walutowych oraz akcyjnych.

Więcej o książce „Analiza price action: trendy” oraz innych książkach o analizie technicznej przeczytasz we wpisie blogowym „Książki z analizy technicznej – 7 sprawdzonych tytułów”.

„Analiza price action: odwroty” – opis książki:

Zobacz inne książki z analizy technicznej:

Spis treści

Podziękowania
Słownik terminów
Wstęp

CZĘŚĆ I Price Action
Rozdział 1. Zróżnicowanie price action: od silnych trendów po rozbudowane konsolidacje
Rozdział 2. Świece trendowe, świece doji oraz ruchy kulminacyjne
Rozdział 3. Wybicia, strefy konsolidacyjne, testowanie istotnych poziomów cenowych i formacje odwrócenia
Rozdział 4. Podstawowe informacje o świecach sygnalnych, świecach wejściowych i formacjach świecowych
Rozdział 5. Reversal bary jako świece sygnalne
Rozdział 6. Inne rodzaje świec sygnalnych
Rozdział 7. Outside bary
Rozdział 8. Znaczenie ceny zamknięcia w procesie formowania świecy
Rozdział 9. Fundusze ETF oraz wykresy odwrócone
Rozdział 10. Drugie wejścia
Rozdział 11. Późne wejścia
Rozdział 12. Ewolucja formacji giełdowych

CZĘŚĆ II Linie trendu i kanały trendowe
Rozdział 13. Linie trendu
Rozdział 14. Linie kanału trendowego
Rozdział 15. Kanały trendowe
Rozdział 16. Mikrokanały trendowe
Rozdział 17. Lokalne szczyty i dołki oraz inne istotne poziomy cenowe

CZĘŚĆ III Trendy
Rozdział 18. Przykładowe sygnały dla transakcji zgodnych z kierunkiem trendu
Rozdział 19. Charakterystyka silnego trendu
Rozdział 20. Ruchy dwuodcinkowe

CZĘŚĆ IV Rodzaje ruchów trendowych
Rozdział 21. Przykładowe sygnały dla transakcji zgodnych z kierunkiem trendu
Rozdział 22. Formacja wielu konsolidacji
Rozdział 23. Trend od otwarcia oraz trend małych cofnięć
Rozdział 24. Dzień odwrotu
Rozdział 25. Dzień wznowienia trendu
Rozdział 26. Formacja schodów: szeroki kanał trendowy

Fragment książki

Pobierz fragment książki: część III „Trendy”

Recenzje ekspertów

Książka Ala Brooksa jest jedyną w Polsce publikacją, która w sposób kompletny uczy precyzyjnego czytania wykresu cenowego. Autor analizuje wykres z perspektywy pojedynczej świecy i szerszego kontekstu, w którym jest ona umiejscowiona, aktualnego charakteru rynku, a także wielu innych, czasem najdrobniejszych niuansów – wszystko to jest niezbędne, aby poznać rzeczywiste przyczyny zmiany kursów rynkowych. Lekturę należy jednak rozpocząć tylko w przypadku, jeśli czytelnik jest w stanie całkowicie zaangażować się w dokładną analizę książki. Nie wystarczy jej przeczytać, trzeba ją przestudiować. Zachęcam do tego wszystkich, którzy szukają prawdziwych i autentycznych, a nie tylko łatwych rozwiązań na rynku.

Marek Wołos
Dyrektor Doradztwa i Analiza, Członek Zarządu
Dom Maklerski TMS Brokers

Autor, trader z 20-letnim doświadczeniem i współpracownik magazynu „Futures”, zdradza w niej krok po kroku swoje podejście do czytania wykresów i zawierania transakcji. Książka ma aż 540 stron i jest kierowana do profesjonalnych inwestorów. Jak w swojej recenzji podkreśla Marek Wołos, członek zarządu TMS Brokers: „…lekturę należy rozpocząć tylko w przypadku, jeśli czytelnik jest w stanie całkowicie zaangażować się w dokładną analizę książki. Nie wystarczy ją przeczytać, trzeba ją przestudiować”. Takie studia mogą się jednak opłacić. Podejście typu price action to klasyczna analiza ruchów cenowych, która pod angielską nazwą przeżywa ostatnio swoją drugą młodość. Podejście to zakłada, że do szczęścia wystarczy odpowiednie obserwowanie świec na wykresie. Zmiany cen można analizować dla wszystkich rodzajów wykresów i w każdym interwale czasowym. Brooks pokazuje w swojej książce m.in., jak identyfikować ważne formacje cenowe, na przykład outside i reversal bary, jak rysować linie trendu i kanały, a także jak wyznaczać wsparcia i opory. Na suchym opisie lektura się nie kończy. Opisywane techniki obrazowane są na przykładowych wykresach. Kiedy już nauczymy się czytać i interpretować zmiany kursu, autor pokazuje praktyczne wykorzystanie tej wiedzy. W książce znajdziemy więc przykładowe sygnały kupna i sprzedaży niezbędne do budowania strategii inwestycyjnych. Dla fanów obserwowania kresek książka Brooksa będzie bez wątpienia długą i interesującą podróżą po giełdowych wykresach.

Gazeta Giełdy „PARKIET”, 26.11.2014

28 opinii dla „Analiza price action: trendy”

 1. Kuba

  Obowiązkowa pozycja w bibliotece tradera. Czekam na kolejne książki z serii w języku polskim.

 2. typ

  Czytajcie a znajdziecie wiedzę. Chciałbym też znaleźć po polsku pozostałe książki tego autora.

 3. Mateusz

  Przeczytalem dotychczas niecałe 50 stron książki. Al Brooks ma bardzo radykalne podejście do tradingu. Informacje w niej zamieszczone są bardzo treściwe (pure Price Action), ale jednocześnie omawiają tło rynku. Mimo wszystko książka napisana bardzo subiektywnie, dlatego jej odbiór i dydaktyzm będzie zależeć od osobistego nastawienia czytelnika do analizy technicznej.

 4. jagot

  Moim zdaniem, przedstawione analizy wykresów odbywają się od tyłu, czyli autor widząc następną świecę interpretuje poprzedzającą świecę twierdząc, co tam się mogło stać. Niestety giełda jest zbyt skomplikowaną grą, by można było jednoznacznie stwierdzić, co tak naprawdę działo się w obrazie konkretnej świecy i nie sposób przewidzieć jaki będzie obraz następującej po niej, chociażby z 50% pewnością. Jest to tylko intuicja poparta doświadczeniem. Najlepiej widać to na rynku forex, a także akcyjnym – zwłaszcza zagranicznym. Mimo to uważam te książki za jakąś próbę przybliżenia specyfiki rynku.

Dodaj opinię