Analiza techniczna rynków finansowych (op. miękka)

(10 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014222
Okładka: Miękka
stron: 547
Wymiary: 18 x 25 cm

122,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

—– —–
Nowe wydanie z 2017 roku dostępne jest pod tym linkiem:

Analiza techniczna rynków finansowych – 2017
—– —–

O bardzo niewielu opracowaniach można powiedzieć, że są zdecydowanie najlepsze w swojej dziedzinie, a właśnie tak jest od lat w przypadku „Analizy technicznej rynków finansowych” Johna J. Murphyego. Ta klasyczna pozycja, zwana biblią analizy technicznej, ukazuje się tym razem w nowej, znacznie rozszerzonej postaci. Autor dokonał zmian i uaktualnień w każdym rozdziale (blisko 300 nowych wykresów), dodając także trzy całkowicie nowe. Dotyczą one nie omawianych wcześniej wskaźników, które opracowano w ostatnich latach, wykresów świecowych oraz powiązań miedzy poszczególnymi rynkami. Odrębnie omówione została także problematyka systemów transakcyjnych.

Całość, pierwotnie zorientowana głównie na rynki terminowe, zawiera obecnie odniesienia do różnych rynków finansowych, co nadaje temu dziełu charakter uniwersalny. Polski przekład nowego wydania amerykańskiego z 1999 roku uzupełniony został również o obszerny zbiór testów i problemów, który w Stanach Zjednoczonych sprzedawany jest jako odrębna książka. Obecne wydanie polskie opatrzone jest również słownikiem terminów i indeksami ułatwiającymi korzystanie z tego podręcznika. Dzięki tym zmianom bestseller Murphyego tak w świecie anglojęzycznym, jak i w Polsce zachowa zapewne swą dotychczasową rangę także w nowym milenium.

„Gdyby można było przeczytać tylko jedną książkę o analizie technicznej, to powinna być ta.”

Knight Ridder Financial Products and News

„Jest bardzo wiele książek, ale absolutnie najlepszą, która nie ma żadnej konkurencji, jest „Analiza techniczna” Johna Murphyego.”

Gary Wagner, International Pacific Trading Company

„Nikt w tym pokoleniu nie wniósł więcej do analizy technicznej niż John Murphy… Jego książki powinni znać wszyscy ci, którzy interesują się giełdą. Ja się z nimi nie rozstaję.”

Gail M. Dudack, Warburg Dillon Read

O autorze:

John J. Murphy zajmuje się analizą techniczną od trzydziestu lat. Był dyrektorem zespołu Futures Technical Research i starszym doradcą w Merrill Lynch. Przez siedem lat współpracował jako analityk z telewizją CNBC. Jest autorem trzech książek, w tym „Analizy technicznej””, poprzedniczki tej książki. Jego druga praca, „Międzyrynkowa analiza techniczna”, stworzyła nową dziedzinę badań. W swojej trzeciej książce, „Visual Investor”, Murphy stosuje analizę techniczną do badania rynku funduszy powierniczych.

W 1996 roku John J. Murphy założył wraz z twórcą oprogramowania Gregiem Morrisem firmę MURPHYMORRIS, Inc., która zajmuje się tworzeniem interaktywnych programów edukacyjnych i oferuje inwestorom bieżące analizy. Ich adres internatowy to: http://www.murphymorris.com.

John J. Murphy prowadzi także własną firmę konsultingową, JJM Technical Advisors, z siedzibą w Oradell, New Jersey

Recenzje:

Analiza techniczna rynków finansowych Murphy’ego jest książką, która znana jest w środowisku inwestorów jako „Biblia analizy technicznej”. Zawiera opisy wszystkich elementów analizy technicznej: teorię Dowa, analizę trendów, analizę formacji oraz analizę wskaźników. Książka szeroko opisuje praktyczne aspekty inwestowania, metody zarządzania kapitałem, podstawy analizy cykli oraz fal Elliotta. Znajdziemy w niej również słowniczek pojęć oraz definicje podstawowych i zaawansowanych wskaźników analizy technicznej. Mimo upływu lat dzieło Murphy’ego wciąż zawiera aktualne treści i z czystym sumieniem można ją polecić każdemu inwestorowi. Natomiast, jeżeli ktoś może o sobie powiedzieć, że jest inwestorem początkującym, powinien tę pozycję umieścić na liście lektur obowiązkowych. Pozwolę sobie dodatkowo wzmocnić moją, i tak bardzo pozytywną ocenę, sugerując, że jeśli mieliby Państwo możliwość zabrania ze sobą na bezludną wyspę tylko jednej książki z zakresu analizy technicznej, wybór powinien paść właśnie na „Biblię” Murphy’ego

Michał Masłowski, www.sii.org.pl

Książka Murphy’ego przez wielu zwana jest „biblią analizy technicznej”. Jest w niej wszystko co dotyczy tego sposobu analiz. Ponadto jest to książka niejako dedykowana inwestorom na rynku futures (oryginalny tytuł to „Analiza techniczna rynków terminowych”), a zwłaszcza działających, w krótszej perspektywie. Znaczna część przykładów, to wykresy dzienne (minutowe i godzinowe). Z pewnością niezbędna rzecz dla wszystkich początkujących.

Grzegorz Zalewski,
futures.pl

Klasyczna pozycja bez której biblioteka inwestora i analityka technicznego nie może się obejść. Wbrew powszechnej opinii pozycja nie tylko dla początkujących, albowiem w każdej Biblii można znaleźć więcej danych i informacji niż w niejednej szczegółowej dysertacji.

Katarzyna Płaczek, Portal Inwestycji Giełdowych

O autorze

John J. Murphy zajmuje się analizą techniczną od trzydziestu lat. Był dyrektorem zespołu Futures Technical Research i starszym doradcą w Merrill Lynch. Przez siedem lat współpracował jako analityk z telewizją CNBC. Jest autorem trzech książek, w tym „Analizy technicznej”, poprzedniczki tej książki. Jego druga praca, „Międzyrynkowa analiza techniczna”, stworzyła nową dziedzinę badań. W swojej trzeciej książce, „Visual Investor”, Murphy stosuje analizę techniczną do badania rynku funduszy powierniczych.

W 1996 roku John J. Murphy założył wraz z twórcą oprogramowania Gregiem Morrisem firmę MURPHYMORRIS, Inc., która zajmuje się tworzeniem interaktywnych programów edukacyjnych i oferuje inwestorom bieżące analizy. Ich adres internatowy to: http://www.murphymorris.com.

John J. Murphy prowadzi także własną firmę konsultingową, JJM Technical Advisors, z siedzibą w Oradell, New Jersey.

10 opinii dla „Analiza techniczna rynków finansowych (op. miękka)”

 1. John J. Murphy

  Klasyczna biblia analizy technicznej rynków finansowych.

 2. Adrian Wiśniewski

  Książka wymagana dla osób zaczynających swoją przygodę z giełdą. Opisane w przejrzysty sposób rzeczy nad którymi głowią się osoby początkujące (takie jak ja). Myślę, że pomocna będzie również dla osób nieco bardziej zaawansowanych. Dodatkowo dostępne są zbiory zadań sprawdzające naszą wiedzę. Książka godna polecenia i swojej ceny.

 3. WM

  Jeśli mogę ograniczyć się tylko do dwóch zdań to uważam, że książkę czyta się łatwo i z przyjemnością, co jest niewątpliwą zasługą autora i tłumacza. Bardzo podoba mi się umieszczanie obszernych opisów pod wykresami, co zwalnia czytelnika z konieczności szukania opisu gdzieś w tekście. Im dalej zagłębiam się w interesujące szczegóły, tym bardziej upewniam o swoim błędnym przekonaniu, że wybierając się na spotkanie z Forexem wystarczy mi fragmentaryczna wiedza wyniesiona z krótkich publikacji.

 4. Robert999

  Jestem w trakcie czytania tej książki. Język bardzo przystępny, super wyjaśnione zasady analizy technicznej. Polecam.

 5. Rafał Bujnarowski

  Polecam każdemu, kto interesuje się analizą techniczną. Super książka napisana w przystępny sposób.

 6. Filip

  Zdecydowanie podstawa podstaw. Każdy kto chce wiązać przyszłość z inwestycjami musi zapoznać się z tą pozycją. Niezależnie od pociągów fundamentalnych czy technicznych. Mamy tutaj szczegółowo opracowane wszystkie formacje techniczne, świecowe, wskaźniki, teorie fal Elliotta, Dow’a, ciągi Fibonacciego i wiele pożytecznych rad. Wszystko co potrzebujesz wiedzieć na początku, z tą książką dostajesz w pigułce. Ta książka powinna być pierwszym krokiem dla każdego, kto w chaotycznym wykresie cen, chce zacząć widzieć jego uzasadniony przebieg.

 7. Karol

  Analiza techniczna Murphyego – klasyka gatunku, najlepsza dostępna pozycja, a czerpie z niej nawet Elder (w swoim klasyku)!

 8. Kuba

  Obowiązkowa lektura dla każdego, kto ma zamiar używać analizy technicznej.

 9. Damian S.

  Książka ta odmieni życie każdego inwestora zajmującego się zawodowo giełdą!!!

 10. Rex

  Bardzo dobra książka. Można powiedzieć, że każdy kto DOBRZE przestudiuje tę książkę może z powodzeniem myśleć o inwestowaniu na rynkach finansowych.

Dodaj opinię