Analiza techniczna – wprowadzenie

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 8388597132
Okładka: twarda całopapierowa
stron: 188

56,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Publikacja w przystępny sposób przybliża czytelnikowi podstawowe definicje, terminy i założenia analizy technicznej. Sięga do genezy analizy technicznej, omawia różne rodzaje wykresów, podstawowe wskaźniki (m.in. linie trendu, formacje, średnie kroczące), teorię fal Eliota i liczby Fibonacciego. Opisowi temu towarzyszą liczne wykresy, słownik terminów stosowanych w analizie technicznej oraz lista światowych giełd akcji.

POWIĄZANIE Z POLSKIMI REALIAMI
W dobie powszechnego dostępu do informacji za pomocą Internetu lub elektronicznych serwisów informacyjnych, takich jak Reuters, analiza techniczna stała się narzędziem, którym posługiwać się mogą wszyscy uczestnicy rynku. Zasady analizy technicznej są jednakowe na całym świecie, wykorzystuje się je z powodzeniem również w Polsce.

KSIĄŻKĘ WYRÓŻNIA:
– nowatorskie podejście do nauki podstawowych zagadnień z zakresu finansów, pozwalające utrwalić oraz poszerzyć zdobytą wiedzę,
– przejrzysty układ, graficzne podsumowanie materiału, przegląd najważniejszych zagadnień,
– przykłady, ćwiczenia i proste zadania, które decydują o wysokiej użyteczności książki,
– pytania sprawdzające wraz z odpowiedziami, pozwalające powtórzyć i utrwalić przeczytany materiał,
– na bieżąco uaktualniana strona internetowa, która zawiera m.in. bogaty zestaw wykresów i zrzutów ekranowych pochodzących bezpośrednio z serwisu Reutera, informacje o egzaminach zawodowych oraz odnośniki do stron najważniejszych instytucji finansowych,
– zestaw publikacji, artykułów i zasobów internetowych, pozwalający poszerzyć zdobytą wiedzę,
– słownik terminów stosowanych w analizie technicznej oraz lista światowych giełd akcji wraz z ich adresami i stronami internetowymi.

2 opinie dla „Analiza techniczna – wprowadzenie”

  1. Kangur

    Książka dla przedszkolaka, albo „wczesnoszkolniaka”, a na pewno nie dla osoby zainteresowanej A.T. na poważnie (ćwiczenia do każdego rozdziału tak banalne, że chyba tylko kolorowanek tam brakuje i zadań w stylu „połącz kropki”). Podstawy, owszem, ale potraktowane baaardzo pobieżnie. Taka wiedza jest do uzyskania na pierwszym lepszym portalu o inwestowaniu na giełdzie. IMHO, owo „dzieło”nie nadaje się nawet dla osób z zerową wiedzą o giełdzie. Nie polecam, szkoda pieniędzy i czasu na czytanie!

  2. Michał Futera

    Genialna książka 🙂 Napisana takim językiem, że przedszkolak by się nauczył. Taki elementarz Analizy Technicznej.

Dodaj opinię