Bitcoin i blockchain. Narodziny kryptowalut (audiobook)

Kategoria: ,
Wydawnictwo: StoryBox
ISBN: 9788383343105
Wymiary: 14 cm x 12,5 cm

29,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Rewolucja cyfrowa trwa. Kryptowaluty i technologia blockchain zmieniają świat, który znamy. Czy tego chcemy, czy nie, w niedalekiej przyszłości mogą one stać się naszą codziennością.

„Bitcoin i Blockchain. Narodziny kryptowalut” sięga do początków tej technologii, przybliżając okoliczności jej powstania oraz rozwoju aż do czasów obecnych. Wyjaśnia czym są kryptowaluty, blockchain i najważniejsze związane z nimi terminy, jak np. klucz publiczny i prywatny, NFT, dowód pracy i dowód stawki, hot i cold wallets czy Metaverse.

Opisuje już istniejące oraz planowane inicjatywy, oparte na technologii blockchain, które mogą znacząco wpłynąć na rozwój m.in. bankowości, branży farmaceutycznej, medycznej, energetycznej czy logistycznej. Zwraca również uwagę na liczne ryzyka i niebezpieczeństwa, którymi obarczone są kryptowaluty. Przytacza spektakularne oszustwa, włamania na konta, przykłady wykorzystania cyfrowego pieniądza do handlu narkotykami oraz prania pieniędzy, a także nagłe wahania kursów, które wielu inwestorom przyniosły milionowe zyski, ale innych doprowadziły do bankructwa.

Książka dostępna w formie audiobooka na płycie CD.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Bitcoin i blockchain. Narodziny kryptowalut (audiobook)”