Bitcoin jako przedmiot stosunków cywilnoprawnych

Kategoria:
Wydawnictwo: C.H. Beck
ISBN: 9788381285100
Okładka: twarda
stron: 98
Wymiary: 14,5 cm x 20,5 cm

122,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka podejmuje problematykę funkcjonowania pierwszej szeroko rozpoznawalnej kryptowaluty (bitcoina) jako przedmiotu stosunków cywilnoprawnych. Pojawienie się w obrocie nowego rodzaju „pieniądza” stanowi poważne wyzwanie dla prawników. Obrót kryptowalutami rodzi liczne wątpliwości na gruncie różnych gałęzi prawa. Jednak jak się wydaje, kluczem do rozwiązania wielu pojawiających się problemów jest znalezienie odpowiedzi na podstawowe pytanie – czym jest bitcoin z punktu widzenia prawa. Odpowiedzi na to pytanie należy poszukiwać na gruncie prawa cywilnego.

W ramach pracy zostały przedstawione różne koncepcje dotyczące tego, jak bitcoin może być klasyfikowany w świetle regulacji prawa cywilnego. Dalsze części pracy zawierają analizę węzłowych problemów obrotu bitcoinami, m.in. kwestii ochrony „własności” bitcoinów oraz ich dziedziczenia.

Recenzje ekspertów

Autor bardzo wnikliwie prezentuje możliwe kwalifikacje bitcoina jako przedmiotu stosunku prawnego, uwzględniając także poglądy wstępnie prezentowane w polskiej literaturze […] Analiza prezentowanych koncepcji stanowi wprowadzenie do przedstawienia własnego poglądu Autora […] Praca wpisuje się w poszukiwania cywilnoprawnego ujęcia bitcoina […] i jako taka stanowi nowe ujęcie problemu.

Jacek Jastrzębski

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Bitcoin jako przedmiot stosunków cywilnoprawnych”