Błądząc po Wall Street

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788326432132
Okładka: twarda
stron: 376
Wymiary: 17,6 cm x 25 cm

73,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka jest najnowszym, dziesiątym już wydaniem słynnego bestsellera Burtona G. Malkiela. Ta klasyczna pozycja, uważana na świecie za jeden z najważniejszych przewodników dotyczących inwestowania, została po raz kolejny zaktualizowana. Autor uwzględnił w niej ogromne zmiany w instrumentach finansowych dostępnych dla ogółu inwestorów i zamieścił krytyczną analizę mnóstwa nowych informacji publikowanych przez naukowców i specjalistów rynkowych. Obala mity i fałszywe teorie, prostuje też nieścisłości, jakie stale pojawiają się w doniesieniach na temat rynku akcji.

W książce ciekawie i przystępnie opisano takie zagadnienia jak:

– praktyka inwestowania jako współczesny sposób na życie,

– metody używane przez zawodowych inwestorów zarządzających portfelem,

– stosowanie analizy technicznej i fundamentalnej w ocenie papierów wartościowych,

– teoria błądzenia losowego,

– nowoczesna teoria portfelowa i sposoby zarządzania ryzykiem,

– wnioski dotyczące inwestowania, jakie można wyciągnąć ze spostrzeżeń behawiorystów,

– przewidywanie rentowności akcji i obligacji,

– sposoby inwestowania na różnych etapach życia z konkretnymi wskazówkami dotyczącymi kształtowania portfela przez osoby w każdym wieku, tak by mogły osiągnąć swoje cele finansowe.

1 opinia dla „Błądząc po Wall Street”

  1. Marceli

    Jest to ten rodzaj książki, od którego można zacząć naukę o inwestowaniu. Ba, nawet jeśli ktoś niespecjalnie interesuje się rynkiem kapitałowym, to spokojnie na tej książce tę naukę może zakończyć. Co prawda pojawia się w niej sporo fachowych terminów, natomiast ich pominięcie nie zakłóci głównego przesłania – ogólna narracja jest niezwykle wciągająca i niczym nie przypomina akademickiego podręcznika. Osoby o już ukształtowanych poglądach mogą nie zgodzić się ze wszystkimi prezentowanymi tezami – jednak dla czytelnika szukającego porady, trudno o przedstawienie bezpieczniejszego i lepiej uzasadnionego podejścia do inwestowania.

Dodaj opinię