Blockchain. Przewodnik po technologii łańcucha bloków

Kategoria: ,
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328393622
Okładka: Miękka
stron: 240
Wymiary: 16,5 cm x 23,5 cm

59,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Łańcuch bloków: zostań mistrzem technologii jutra!

Blockchain, czyli łańcuch bloków, niefortunnie kojarzy się z kryptowalutami i przestępczością. Tymczasem potencjał tej technologii jest ogromny i zapewne wciąż nie znamy wszystkich możliwych jej zastosowań. Łańcuch bloków jest w istocie publicznym rejestrem, który może się stać ogólnoświatową, zdecentralizowaną księgą służącą do rejestrowania, inwentaryzacji i organizowania transferów wszelkiego rodzaju aktywów. Najwyższy więc czas, aby emocje i sensacyjno-kryminalne wyobrażenia dotyczące blockchaina zastąpić zrozumieniem tej technologii i aktualną wiedzą.

Ta książka jest przeznaczona dla osób chcących zrozumieć działanie łańcucha bloków i rozważających praktyczne zastosowanie tej technologii. Skorzystają z niej i menedżerowie, i specjaliści IT. Omówiono tu ewolucję blockchaina i najróżniejsze sposoby jego użycia – przy czym to wyjaśnienie wychodzi daleko poza tematykę kryptowalut. Zaprezentowano też tematykę tworzenia inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji z uwzględnieniem problemów wiążących się z tymi zastosowaniami łańcucha bloków. Nie zabrakło sprawdzonych informacji dotyczących naruszania prawa z wykorzystaniem łańcucha bloków, na przykład prania brudnych pieniędzy, hakowania giełd czy kradzieży. Dzięki temu przewodnikowi można łatwo zrozumieć, czym blockchain jest, a czym nie jest, do czego się nadaje i jakie modele biznesowe szczególnie mogą skorzystać na tej technologii.

W książce między innymi:

 • najważniejsze koncepcje dotyczące bitcoina i łańcucha bloków
 • możliwości technologii blockchain
 • skalowalność i rozwidlenia łańcucha bloków
 • Ethereum i inne łańcuchy bloków
 • możliwe sposoby zastosowania łańcucha bloków
 • perspektywy technologii blockchain

Spis treści

 1. Rozdział 1. Początki technologii blockchain
 2. Rozdział 2. Fundamenty kryptowaluty
 3. Rozdział 3. Forki i altchainy
 4. Rozdział 4. Ewolucja do Ethereum
 5. Rozdział 5. Tokenizacja wszystkiego
 6. Rozdział 6. Infrastruktura rynku
 7. Rozdział 7. Decentralizacja finansów i sieci
 8. Rozdział 8. Złap mnie, jeśli potrafisz
 9. Rozdział 9. Inne łańcuchy bloków
 10. Rozdział 10. Przyszłość łańcucha bloków
 11. Prywatność
 12. Interoperacyjność
 13. Tokenizacja wszystkiego
 14. Podsumowanie

O autorze

Od niemal dekady rozwija projekty oparte na technologii łańcucha bloków. Przez kilka lat prowadził kryptowalutowy fundusz hedgingowy i zajmował się doradztwem w tym zakresie.

Inżynier i przedsiębiorca. Napisał Breadcrumbs, narzędzie do analizowania łańcuchów bloków. Zajmował się też usługami przekazów bitcoinowych, portfela kryptowalutowego, bitcoinowego systemu sprzedaży i kryptoplatformy traderskiej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Blockchain. Przewodnik po technologii łańcucha bloków”