Bóg chce, żebyś był obrzydliwie bogaty. Jak i dlaczego każdy może się cieszyć bogactwem materialnym i duchowym

Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
Okładka: Miękka
stron: 360
Wymiary: A5

35,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Kto pogrzebał klasyczną ekonomię?

– Alchemia ekonomii, czyli, jak biedni stają się bogaczami
– Kto stracił, a kto zyskał na przemianach gospodarczych ostatnich lat?
– Dlaczego inflacja i PKB niewiele mówią o naszej prawdziwej sytuacji materialnej?

Podobno stopa życiowa nieustannie rośnie… tylko dlaczego tego nie czujemy? Ile sił w nogach biegniemy w górę po ruchomych schodach zjeżdżających w dół. Wszystko na nic. Niewidzialna ręka co chwilę podkręca tempo zjeżdżania, a my przyspieszamy. Kiedyś recepta na życiowy sukces była prosta: skończ studia, zostań specjalistą i pracuj w jednej firmie do końca życia. Obecnie jest to przepis na klęskę. Rozglądamy się dookoła i widzimy drogie samochody, luksusowe domy i ludzi, którzy mają dużo więcej niż my, choć wcale nie pracują ciężej. Skąd oni biorą pieniądze? Czyż nam nie należy się to samo?

Klasyczna ekonomia nie wyjaśnia rozdźwięku pomiędzy percepcją bogactwa i liczbami. Za to każe nam rywalizować o ograniczone zasoby. Ale czy jest sens uganiać się za piłką tylko dlatego, że jest jedna, podczas gdy przeciwników widać wokół wielu? O ileż lepiej byłoby stworzyć drugą piłkę. Żyjemy przecież w czasach, w których kosztowne procesory wytwarzamy z… piasku, a drożejącą energię czerpiemy z wody, słońca i powietrza. Teoria obfitości zasobów wyjaśnia paradoksy, które dostrzegamy na co dzień, i tłumaczy, dlaczego nie sprawdziła się jeszcze żadna z tak wielu przepowiedni końca świata.

W tej książce Paul Zane Pilzer, doradca ekonomiczny dwóch prezydentów USA, odpowiada na pytania, które zapewne niejeden raz sobie zadawałeś:

– Dlaczego dobrowolnie poddajemy się władzy szefów korporacji, zamiast sprzedawać klientom własne produkty i usługi?
– Dlaczego żyjemy na kredyt – skąd bierze się fenomen bankowości i instytucji pożyczkowych?
– Jakie były mocne i słabe strony poprzednich teorii ekonomicznych (od średniowiecznych alchemików do gospodarki Reagana)?
– Co tak naprawdę zmieniły w naszym życiu komputery i internet?
– Czy w gospodarczym łańcuchu pokarmowym najwięcej zarabiają ci, którzy są najbliżej końcowego odbiorcy?
– Ile naprawdę kosztuje nas zakładanie firmy?

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Bóg chce, żebyś był obrzydliwie bogaty. Jak i dlaczego każdy może się cieszyć bogactwem materialnym i duchowym”