Bogowie bitcoina

Kategoria: ,
Wydawnictwo: Poradnia K
ISBN: 9788366555754
Okładka: Miękka
stron: 384
Wymiary: 15 cm x 21 cm

37,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Bogowie bitcoina” – historia geniuszu, zdrady i odkupienia

Ben Mezrich, autor bestsellera „Miliarderzy z przypadku” przedstawia „Bogów bitcoina”, fascynującą opowieść o ryzykownym zaangażowaniu się braci Tylera i Camerona Winklevossów w kryptowaluty i niewyobrażalnych zyskach, jakie im to przyniosło.

„Miliarderzy z przypadku” Bena Mezricha to najsłynniejszy opis początków Facebooka. Na jego podstawie powstał scenariusz nagrodzonego Oscarami filmu „The Social Network”. Wśród bohaterów tamtej historii znalazło się dwóch studentów Harvardu, Tyler i Cameron Winklevoss – bliźniacy, odnoszący sukcesy wioślarze i przeciwnicy Marka Zuckerberga. „Bogowie bitcoina” to opowieść o tym, co zdarzyło się po ich batalii prawnej z Facebookiem.

Po starciu z Zuckerbergiem zamierzają rozpocząć karierę inwestorów, jednak szybko odkrywają, że nikt nie chce przyjąć od nich pieniędzy. Liżąc rany na Ibizie, spotykają ekscentrycznego biznesmena, który opowiada im o nowatorskiej idei kryptowaluty. Bracia zagłębiają się w zagmatwany, a nawet niebezpieczny świat bitcoina i szybko zdają sobie sprawę, że będzie on – by przywołać ich słowa – „albo czymś naprawdę wielkim, albo kompletną ściemą”.

26 listopada 2017 roku bracia Winklevossowie zostali pierwszymi w historii bitcoinowymi miliarderami. Dzieło Bena Mezricha to opowieść o tym, jak do tego doszło.

Prawa filmowe do książki zostały sprzedane, a za realizację odpowiadać będzie studio Stampede Ventures.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Bogowie bitcoina”