Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami

(8 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
ISBN: 9788363000325
Okładka: Miękka
stron: 430

52,40 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Pierwsza – i przez wielu uważana za najważniejszą – część rozmów Jacka Schwagera z wybitnymi traderami. Część z nich znana na pewno polskim Czytelnikom, nadal należy do najlepszych graczy na świecie – Jim Rogers, Paul Tudor Jones, Larry Hite, William O’Neil. Książka, która wielu czytelnikom otwiera oczy na to co najważniejsze w tradingu.

Każdy z rozmówców pokazuje swoje własne unikalne podejście do rynku. Cechą łączącą niemal każdą z osób, jest głębokie rozumienie ryzyka w działaniu na rynkach. Bez względu na to, czy to rynek akcji, walut, surowców, czy obligacji. Bez względu na to, czy stosujemy analizę techniczną, fundamentalną, czy jakiekolwiek inne podejście.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Najlepsi traderzy – subiektywna lista TOP 10 traderów na świecie”.

Zobacz inne książki o giełdzie dla początkujących inwestorów:

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

Spis treści

Przedmowa do wydania polskiego
Wstęp
Przedmowa

Moja historia

Część I Kontrakty terminowe i rynki walutowe
Michael Marcus – Zaraza nie przychodzi rok po roku
Bruce Kovner – Trader globalny
Richard Dennis – Legenda odchodzi na emeryturę
Paul Tudor Jones – Sztuka agresywnej spekulacji
Gary Bielfeldt – Tak, w Peorii też handluje się obligacjami
Ed Seykota – Każdy dostaje to, czego chce
Larry Hite – Szacunek dla ryzyka

Część II Przede wszystkim akcje
Michael Steinhardt – Postrzeganie alternatywne
William O’Neil – Sztuka wyboru akcji
David Ryan – Inwestycje w akcje – czyli poszukiwanie skarbów
Marty Schwartz – Mistrz

Część III Wszystkiego po trochu
James B. Rogers, Jr. – Kupowanie wartości, sprzedaż histerii
Mark Weinstein – Trader o wysokiej skuteczności

Część IV Widok z parkietu
Brian Gelber – Makler, który został traderem
Tom Baldwin – Nieustraszony trader z parkietu
Tony Saliba – Zwycięstwo jednokontraktowca

Część V – Psychologia spekulacji
Dr Van K. Tharp – Psychologia spekulacji
Spekulacja – własne doświadczenia

Posłowie – Sny i spekulacja

Podsumowanie

Dodatek I – Handel programowany i ubezpieczanie portfela
Dodatek II – Opcje. Podstawowe zagadnienia

O autorze

Autor bestsellerowych książek, w których zamieścił rozmowy z najlepszymi traderami i inwestorami. Pełni rolę współzarządzającego w funduszu ADM Investor Services Diversified Strategies Fund, zajmując się portfelem walut oraz rynków terminowych. W Polsce ukazały się do tej pory „Analiza techniczna rynków terminowych” (wyd. WIG-Press) oraz „Mistrzowie rynków finansowych” (wyd. Wolters Kluwer)

8 opinii dla „Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami”

 1. Sebba

  Książka wręcz rewelacyjna, szkoda że jej wcześniej nie przeczytałem, polecam!!!

 2. Mateusz

  Daje do myślenia. Podoba mi się 😉

 3. Grzegorz S.

  Niesamowita książka, myślę, że każdy znajdzie trochę siebie w każdym z Traderów. Cenne uwagi każdego wielkiego spekulanta. Kochaj albo rób coś innego….

 4. Marcin

  Super. Różne metody osiągnięcia sukcesu na giełdzie. Polecam.

 5. Szymon

  Książka na bardzo wysokim poziomie, trzeba zrozumieć ją i jej przekaz. Była napisana może kilkadziesiąt lat temu,lecz nic się nie zmienia, raz jest hossa, raz jest bessa, lecz nas to nie interesuje, najważniejsze jest to by się utrzymać jak najdłużej na parkiecie 😉

 6. Kris

  Bardzo fajna pozycja. Każdy z traderów będący „bohaterem” tej książki jest jest zupełnie inny, a jednak można wyciągnąć pierwiastki, które są dla nich wspólne.
  Książka genialna w swojej prostocie, forma wywiadu sprawia, że czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, w zasadzie za szybko… I to jedyna w zasadzie z wad tej pozycji. Schwager pośrednio przekazuje czytelnikowi, że niezależnie jaką strategię ten obierze, będzie ona tak dobra jak on sam, póki będzie ją konsekwentnie stosował. Myślę, że warto poświęcić kilka godzin na zapoznanie się z tą pozycją, bo każdy będzie w stanie wyciągnąć z niej jakąś naukę dla siebie, aby stać się lepszym inwestorem/traderem.

 7. Damian

  Bardzo dobra, motywująca książka. Jeśli ktoś ma jakieś skonkretyzowane przekonania na temat rynku, to warto je skonfrontować z opiniami ludzi, którzy odnieśli na nim już spory sukces – można z tego wyciągnąć pouczające wnioski. Rady zawarte w pozycji uważam za ponadczasowe, nie ma znaczenia czas, który upłynął od chwili przeprowadzania wywiadu. Na pewno jedna z bardziej wartościowych książek o tematyce giełdowej.

 8. Wojtek

  Książka bardzo ciekawa, czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Dużo rad i wskazówek natury ogólnej jest nadal aktualnych, natomiast niektóre informacje trzeba „przefiltrować” bo odnoszą się do lat 70-tych XX w. Od tamtego czasu zmieniło się masę rzeczy i z tego powodu wiele z nich się zdezaktualizowało. Niemniej jednak aspekty dotyczące psychologi i podejścia do inwestowania warte są uwagi.

Dodaj opinię