Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami

(12 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
ISBN: 9788363000691
Okładka: Miękka
stron: 430

56,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Pierwsza – i przez wielu uważana za najważniejszą – część rozmów Jacka Schwagera z wybitnymi traderami. Część z nich znana na pewno polskim Czytelnikom, nadal należy do najlepszych graczy na świecie – Jim Rogers, Paul Tudor Jones, Larry Hite, William O’Neil. Książka, która wielu czytelnikom otwiera oczy na to co najważniejsze w tradingu.

Każdy z rozmówców pokazuje swoje własne unikalne podejście do rynku. Cechą łączącą niemal każdą z osób, jest głębokie rozumienie ryzyka w działaniu na rynkach. Bez względu na to, czy to rynek akcji, walut, surowców, czy obligacji. Bez względu na to, czy stosujemy analizę techniczną, fundamentalną, czy jakiekolwiek inne podejście.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Najlepsi traderzy – subiektywna lista TOP 10 traderów na świecie”.

Zobacz inne książki o giełdzie dla początkujących inwestorów:

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

 

 

 

 

 

 

Spis treści

 1. Przedmowa do wydania polskiego
 2. Wstęp
 3. Przedmowa
 4. Moja historia
 5. Część I Kontrakty terminowe i rynki walutowe
  1. Michael Marcus – Zaraza nie przychodzi rok po roku
  2. Bruce Kovner – Trader globalny
  3. Richard Dennis – Legenda odchodzi na emeryturę
  4. Paul Tudor Jones – Sztuka agresywnej spekulacji
  5. Gary Bielfeldt – Tak, w Peorii też handluje się obligacjami
  6. Ed Seykota – Każdy dostaje to, czego chce
  7. Larry Hite – Szacunek dla ryzyka
 6. Część II Przede wszystkim akcje
  1. Michael Steinhardt – Postrzeganie alternatywne
  2. William O’Neil – Sztuka wyboru akcji
  3. David Ryan – Inwestycje w akcje – czyli poszukiwanie skarbów
  4. Marty Schwartz – Mistrz
 7. Część III Wszystkiego po trochu
  1. James B. Rogers, Jr. – Kupowanie wartości, sprzedaż histerii
  2. Mark Weinstein – Trader o wysokiej skuteczności
 8. Część IV Widok z parkietu
  1. Brian Gelber – Makler, który został traderem
  2. Tom Baldwin – Nieustraszony trader z parkietu
  3. Tony Saliba – Zwycięstwo jednokontraktowca
 9. Część V Psychologia spekulacji
  1. Dr Van K. Tharp – Psychologia spekulacji
  2. Spekulacja – własne doświadczenia
  3. Posłowie – Sny i spekulacja
  4. Podsumowanie
  5. Dodatek I – Handel programowany i ubezpieczanie portfela
  6. Dodatek II – Opcje. Podstawowe zagadnienia

O autorze

Jack Schwager urodzony 27 czerwca 1948 roku w Antwerpii w Belgii jest uznanym ekspertem w zakresie kontraktów terminowych i funduszy hedgingowych oraz autorem cieszących się uznaniem książek finansowych. Zdobył tytuł licencjata ekonomii Brooklyn College (1970) oraz magistra ekonomii Brown University (1971).

Schwager jest jednym z założycieli Fund Seeder (FundSeeder.com), platformy przeznaczonej do wyszukiwania talentów finansowych i ułatwienia im możliwości kontaktowania się. Schwager był również partnerem w Fortune Group (2001–2010), londyńskiej firmie doradczej zajmującej się funduszami hedgingowymi. Jego wcześniejsza historia obejmuje także 22-letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora ds. kontraktów terminowych dla wielu odnoszących sukcesy firm z Wall Street, ostatnio Prudential Securities.

Schwager najbardziej jest znany ze swojej serii książek zawierających wywiady z największymi gwiazdami świata giełdy ostatnich dekad: „Czarodzieje rynku”, „Mistrzowie rynków finansowych”, „Stock Market Wizards”, „Hedge Fund Market Wizards” i „The Little Book of Market Wizards”. Jego inne książki to „Market Sense and Nonsense”, kompendium błędnych koncepcji inwestycyjnych oraz trzytomowa seria „Schwager on Futures”, składająca się z „Fundamental Analysis”, „Technical Analysis” i „Managed Trading”. Jest również autorem książki „Getting Started in Technical Analysis”.

Pytany, czym kierował się, pisząc na temat giełdy, odpowiedział: „W serii moich książek Mistrzowie rynków inspirowałem się chęcią odkrycia, co odróżnia ludzi, którzy odnoszą spektakularne sukcesy na rynkach finansowych od pozostałych. Moim celem jest pisanie książek, które zawierają informacje przydatne zarówno dla profesjonalnych finansistów, jak i dla laików. Chociaż wiele osób mówi mi, że te książki zainspirowały ich do zmiany podejścia do inwestowania, moje ulubione komplementy to: »Czytam twoją książkę podczas wakacji na plaży«”.

Schwager regularnie wciela się w rolę prelegenta na seminariach i wygłasza wykłady na szereg tematów, w tym o wielkich traderach, błędach inwestycyjnych, funduszach hedgingowych, zarządzaniu kontami inwestycyjnymi, analizie technicznej czy ocenie systemów transakcyjnych.

12 opinii dla „Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami”

 1. Steve

  Dobra pozycja i tyle.

 2. Bartosz

  Jedna z lepszych książek jakie czytałem!

 3. Gerry (zweryfikowany)

  Wyśmienita pozycja. Gorąco polecam każdemu traderowi.

 4. Michał (zweryfikowany)

  Bardzo dobra książka o wielkich sukcesach i trudnościach tradingu. Idealna książka na odpoczęcie od technicznych pozycji, bardzo wciągająca.

 5. Sebba

  Książka wręcz rewelacyjna, szkoda że jej wcześniej nie przeczytałem, polecam!!!

 6. Mateusz

  Daje do myślenia. Podoba mi się 😉

 7. Grzegorz S.

  Niesamowita książka, myślę, że każdy znajdzie trochę siebie w każdym z Traderów. Cenne uwagi każdego wielkiego spekulanta. Kochaj albo rób coś innego….

 8. Marcin

  Super. Różne metody osiągnięcia sukcesu na giełdzie. Polecam.

 9. Szymon

  Książka na bardzo wysokim poziomie, trzeba zrozumieć ją i jej przekaz. Była napisana może kilkadziesiąt lat temu,lecz nic się nie zmienia, raz jest hossa, raz jest bessa, lecz nas to nie interesuje, najważniejsze jest to by się utrzymać jak najdłużej na parkiecie 😉

 10. Kris

  Bardzo fajna pozycja. Każdy z traderów będący „bohaterem” tej książki jest jest zupełnie inny, a jednak można wyciągnąć pierwiastki, które są dla nich wspólne.
  Książka genialna w swojej prostocie, forma wywiadu sprawia, że czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, w zasadzie za szybko… I to jedyna w zasadzie z wad tej pozycji. Schwager pośrednio przekazuje czytelnikowi, że niezależnie jaką strategię ten obierze, będzie ona tak dobra jak on sam, póki będzie ją konsekwentnie stosował. Myślę, że warto poświęcić kilka godzin na zapoznanie się z tą pozycją, bo każdy będzie w stanie wyciągnąć z niej jakąś naukę dla siebie, aby stać się lepszym inwestorem/traderem.

 11. Damian

  Bardzo dobra, motywująca książka. Jeśli ktoś ma jakieś skonkretyzowane przekonania na temat rynku, to warto je skonfrontować z opiniami ludzi, którzy odnieśli na nim już spory sukces – można z tego wyciągnąć pouczające wnioski. Rady zawarte w pozycji uważam za ponadczasowe, nie ma znaczenia czas, który upłynął od chwili przeprowadzania wywiadu. Na pewno jedna z bardziej wartościowych książek o tematyce giełdowej.

 12. Wojtek

  Książka bardzo ciekawa, czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Dużo rad i wskazówek natury ogólnej jest nadal aktualnych, natomiast niektóre informacje trzeba „przefiltrować” bo odnoszą się do lat 70-tych XX w. Od tamtego czasu zmieniło się masę rzeczy i z tego powodu wiele z nich się zdezaktualizowało. Niemniej jednak aspekty dotyczące psychologi i podejścia do inwestowania warte są uwagi.

Dodaj opinię