Pierwsza – i przez wielu uważana za najważniejszą – część rozmów Jacka Schwagera z wybitnymi traderami. Część z nich znana na pewno polskim Czytelnikom, nadal należy do najlepszych graczy na świecie – Jim Rogers, Paul Tudor Jones, Larry Hite, William O’Neil. Książka, która wielu czytelnikom otwiera oczy na to co najważniejsze w tradingu.
Każdy z rozmówców pokazuje swoje własne unikalne podejście do rynku. Cechą łączącą niemal każdą z osób, jest głębokie rozumienie ryzyka w działaniu na rynkach. Bez względu na to, czy to rynek akcji, walut, surowców, czy obligacji. Bez względu na to, czy stosujemy analizę techniczną, fundamentalną, czy jakiekolwiek inne podejście.
Zobacz inne książki o giełdzie dla początkujących inwestorów:
Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:
Spis treści
Przedmowa do wydania polskiego
Wstęp
Przedmowa
Moja historia
Część I Kontrakty terminowe i rynki walutowe
Michael Marcus – Zaraza nie przychodzi rok po roku
Bruce Kovner – Trader globalny
Richard Dennis – Legenda odchodzi na emeryturę
Paul Tudor Jones – Sztuka agresywnej spekulacji
Gary Bielfeldt – Tak, w Peorii też handluje się obligacjami
Ed Seykota – Każdy dostaje to, czego chce
Larry Hite – Szacunek dla ryzyka
Część II Przede wszystkim akcje
Michael Steinhardt – Postrzeganie alternatywne
William O’Neil – Sztuka wyboru akcji
David Ryan – Inwestycje w akcje – czyli poszukiwanie skarbów
Marty Schwartz – Mistrz
Część III Wszystkiego po trochu
James B. Rogers, Jr. – Kupowanie wartości, sprzedaż histerii
Mark Weinstein – Trader o wysokiej skuteczności
Część IV Widok z parkietu
Brian Gelber – Makler, który został traderem
Tom Baldwin – Nieustraszony trader z parkietu
Tony Saliba – Zwycięstwo jednokontraktowca
Część V Psychologia spekulacji
Dr Van K. Tharp – Psychologia spekulacji
Spekulacja – własne doświadczenia
Posłowie – Sny i spekulacja
Podsumowanie
Dodatek I – Handel programowany i ubezpieczanie portfela
Dodatek II – Opcje. Podstawowe zagadnienia
O autorze
Jack Schwager urodzony 27 czerwca 1948 roku w Antwerpii w Belgii jest uznanym ekspertem w zakresie kontraktów terminowych i funduszy hedgingowych oraz autorem cieszących się uznaniem książek finansowych. Zdobył tytuł licencjata ekonomii Brooklyn College (1970) oraz magistra ekonomii Brown University (1971).
Schwager jest jednym z założycieli Fund Seeder (FundSeeder.com), platformy przeznaczonej do wyszukiwania talentów finansowych i ułatwienia im możliwości kontaktowania się. Schwager był również partnerem w Fortune Group (2001–2010), londyńskiej firmie doradczej zajmującej się funduszami hedgingowymi. Jego wcześniejsza historia obejmuje także 22-letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora ds. kontraktów terminowych dla wielu odnoszących sukcesy firm z Wall Street, ostatnio Prudential Securities.
Schwager najbardziej jest znany ze swojej serii książek zawierających wywiady z największymi gwiazdami świata giełdy ostatnich dekad: „Czarodzieje rynku”, „Mistrzowie rynków finansowych”, „Stock Market Wizards”, „Hedge Fund Market Wizards” i „The Little Book of Market Wizards”. Jego inne książki to „Market Sense and Nonsense”, kompendium błędnych koncepcji inwestycyjnych oraz trzytomowa seria „Schwager on Futures”, składająca się z „Fundamental Analysis”, „Technical Analysis” i „Managed Trading”. Jest również autorem książki „Getting Started in Technical Analysis”.
Pytany, czym kierował się, pisząc na temat giełdy, odpowiedział: „W serii moich książek Mistrzowie rynków inspirowałem się chęcią odkrycia, co odróżnia ludzi, którzy odnoszą spektakularne sukcesy na rynkach finansowych od pozostałych. Moim celem jest pisanie książek, które zawierają informacje przydatne zarówno dla profesjonalnych finansistów, jak i dla laików. Chociaż wiele osób mówi mi, że te książki zainspirowały ich do zmiany podejścia do inwestowania, moje ulubione komplementy to: »Czytam twoją książkę podczas wakacji na plaży«”.
Schwager regularnie wciela się w rolę prelegenta na seminariach i wygłasza wykłady na szereg tematów, w tym o wielkich traderach, błędach inwestycyjnych, funduszach hedgingowych, zarządzaniu kontami inwestycyjnymi, analizie technicznej czy ocenie systemów transakcyjnych.