Dlaczego Bitcoin

Kategoria: ,
Wydawnictwo: Freedom Publishing
ISBN: 9788396049889
Okładka: Miękka
stron: 160
Wymiary: 12.5 cm x 19.5 cm

38,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Dlaczego Bitcoin” […] to intelektualny majstersztyk – równie elegancki co profetyczny – który wyszedł spod pióra erudyty biegłego w matematyce, informatyce, ekonomii, filozofii, inżynierii i naukach politycznych. […] Vijay Boyapati w sposób zwięzły i przejrzysty przedstawia teorię pieniądza, anatomię Bitcoina, powody, które sprawiają, że góruje on nad poprzedzającymi go standardem złota i systemem walut dekretowych, oraz nadzieję, jaką przynosi on cywilizacji ludzkiej.

[…] Boyapati w sposób zwięzły i przejrzysty przedstawia teorię pieniądza, anatomię Bitcoina, powody, które sprawiają, że góruje on nad poprzedzającymi go standardem złota i systemem walut dekretowych, oraz nadzieję, jaką przynosi on cywilizacji ludzkiej. Autor w przystępny, zrozumiały dla laika sposób opisuje koncepcję zależności od ścieżki oraz trajektorię, jaką ma do przebycia dobro podlegające procesowi monetyzacji od zera. Już po pierwszym przeczytaniu Dlaczego Bitcoin byłem tym esejem absolutnie urzeczony.

– Michael J. Saylor

Spis treści

  1. Przedmowa
  2. Prolog
  3. Rozdział 1. Geneza i pochodzenie pieniądza
  4. Rozdział 2. Cechy dobrego środka przechowywania wartości
  5. Rozdział 3. Ewolucja pieniądza
  6. Rozdział 4. Przebieg procesu monetyzacji
  7. Rozdział 5. Nowa baza monetarna
  8. Epilog

Recenzje ekspertów

„Dlaczego Bitcoin” to pouczająca i wciągająca lektura zarówno dla nowicjuszy, jak i dla wieloletnich pasjonatów Bitcoina. Boyapati zarysowuje przekonującą wizję dla Bitcoina, poczynając od przystępnego omówienia historii pieniądza i właściwości różnych jego form, by następnie pokazać, dlaczego Bitcoin jest najlepszym pieniądzem i środkiem przechowywania wartości na świecie – potencjalnie zdolnym do wyparcia swoich poprzedników i rywali.

Adam Back

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dlaczego Bitcoin”