Dlaczego statystyki kłamią

Kategoria:
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788382026924
Okładka: Miękka
stron: 163
Wymiary: 14,5 cm x 20,5 cm

39,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Zwięzła i przejrzysta analiza metod manipulacji statystykami, która wyjaśnia, dlaczego żyjemy w epoce terroru wszelkiej maści liczbowych zestawień „Jeśli chcesz przechytrzyć lisa, poznaj jego sztuczki” — autor wyjaśnia dokładnie, jak to zrobić w swoim książkowym klasyku „Dlaczego statystyki kłamią”. Od podkręconych wykresów i tendencyjnych prób badawczych, po wprowadzające w błąd uśrednienia — istnieją niezliczone statystyczne tricki, po które sięgnąć może każdy, kto ma w tym jakiś interes lub produkt do sprzedania.

Dzięki licznym przykładom i zabawnym ilustracjom żywy i wciągający elementarz Darrella Huffa prezentuje podstawowe zasady statystyki i wyjaśnia, w jaki sposób są one wykorzystywane do przedstawiania informacji w sposób nie do końca uczciwy. Współcześnie, w naszym opartym na danych świecie, książka ta stała się jeszcze bardziej niezastąpiona niż w dniu pierwszej publikacji – sięgały po nią dotąd całe pokolenia czytelników, którzy nie chcieli dać się oszukać. Książka działa niczym kubeł zimnej wody wylany na głowy „zwykłych” ludzi nieprzywykłych do analizowania niekończącego się strumienia liczb płynących z reklam, serwisów telewizyjnych i internetowych.

„Prześmieszna eksploracja matematycznego zakłamania… Za każdym razem, gdy otwieramy nowy rozdział, rozwiewa się kolejna iluzja!” – „New York Times”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dlaczego statystyki kłamią”