Dość. Prawdziwe miary bogactwa, biznesu i życia

Kategoria:
Wydawnictwo: Maklerska.pl

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Trwają prace nad wznowieniem tej pozycji. Premiera planowana jest na IV kwartał 2024 roku.

O autorze

John Clifton „Jack” Bogle, znany jako ojciec inwestowania indeksowego, zrewolucjonizował świat finansów. Urodził się 8 maja 1929 roku w New Jersey, a swoją pasję do inwestowania przejawiał już w dzieciństwie.

John Bogle zbudował imperium finansowe, stawiając na prostotę i efektywność. Jest założycielem grupy Vanguard, firmy zarządzającej funduszami inwestycyjnymi, która stała się pionierem w dziedzinie tanich funduszy indeksowych.

Zrewolucjonizował świat funduszy inwestycyjnych, tworząc inwestowanie indeksowe, które umożliwia inwestorom zakup funduszy inwestycyjnych śledzących szeroki rynek. Zrobił to z zamiarem ułatwienia inwestowania i obniżenia kosztów dla przeciętnego inwestora. W 1975 roku wprowadził na rynek pierwszy fundusz indeksowy Vanguard 500 Index Fund, który śledzi wyniki indeksu S&P 500. Ta prosta, ale przełomowa idea zdemokratyzowała inwestowanie, udostępniając je każdemu, niezależnie od statusu majątkowego.

Bogle był zagorzałym zwolennikiem długoterminowego inwestowania i niskich kosztów. W swoich książkach i licznych wystąpieniach krytykował Wall Street za nadmierne opłaty i spekulacje, a także promował prostą strategię inwestowania opartą na lokowaniu kapitału w indeksy.

John C. Bogle zostawił po sobie trwałe dziedzictwo. Stał się symbolem uczciwości i zaangażowania na rzecz przeciętnego inwestora. Jego życie i praca są inspiracją dla wszystkich, którzy dążą ku rozsądnemu i odpowiedzialnemu podejściu inwestycyjnemu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dość. Prawdziwe miary bogactwa, biznesu i życia”