Dziesięć przykazań w biznesie

Kategoria:
Wydawnictwo: MT Biznes
Okładka: Twarda
stron: 192
Wymiary: 13,4 cm x 21 cm

41,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„W ciągu całego swojego życia zawodowego nigdy nie byłem w stanie opracować zbioru reguł na gwarantowany sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, nie mówiąc już o tak dynamicznej i zmiennej sferze, jaką jest biznes. Jednak mogę spokojnie opowiedzieć o tym, co robić, aby ponieść porażkę. Zapewniam, że każdy, kto zastosuje moje rady, z pewnością będzie wybitnym nieudacznikiem”

„Dziesięć przykazań w biznesie” to lekka i humorystyczna książka, która ma być ostrzeżeniem dla każdego lidera. Tę swoistą biblię napisał szanowany i podziwiany biznesmen i doradca, z którego słowami liczą się szerokie kręgi wybitnych ludzi.
Wielu mówców i pisarzy chętnie dzieli się swoimi radami, jak odnieść sukces w biznesie. Guru sukcesu są wszędzie, jednak żaden z nich nie może dać gwarancji, gdyż nie ma prostej instrukcji, która zapewni sukces.
Tego samego nie można jednak powiedzieć o porażce. Porażkę ponieść łatwo. Istnieje dziesięć podstawowych błędów, ciągle popełnianych przez firmy i osoby. Ponieważ dają one całkowitą gwarancję porażki, powinny zostać wyryte w kamieniu.
Don Keough, który wiele widział i słyszał w czasie swojej sześćdziesięcioletniej kariery, nazywa je dziesięcioma przykazaniami nieudacznika. Można wśród nich znaleźć takie oto rady: nie podejmuj ryzyka, bądź nieelastyczny, uwierz w swoją nieomylność, całkowicie zawierz ekspertom, obawiaj się przyszłości.
Jeśli chcesz uniknąć pułapek, w które wpada wiele firm i osób na różnych stanowiskach, koniecznie przeczytaj tę książkę. Nauczysz się, czego robić nie powinieneś.
„Don posiada zdolność upraszczania drogi, przedzierania się szybko przez biurokratyczną mgłę. Jego zasada brzmi: Ma być prosto. To również moja zasada”
– z przedmowy Warrena Buffetta.

O AUTORZE:
Donald R. Keough, osiemdziesiąt jeden lat, jest przewodniczącym rady dyrektorów w firmie Allen & Comapny, zajmującej się bankowością inwestycyjną. Zasiadał na stanowisku prezesa, dyrektora zarządzającego i członka rady nadzorczej w koncernie Coca-Coli w latach 1981–1993. W roku 2004 został ponownie wybrany na członka rady. Był członkiem wielu rad nadzorczych w takich firmach i instytucjach, jak Berkshire Hathaway, McDonald’s, The Washington Post Company, Home Depot, H.J. Heinz Company, Uniwersytet Notre Dame.

OPINIE

„Z dziesięciu przykazań Dona dowiesz się więcej o sukcesie w biznesie niż z mnóstwa innych książek.”
– Bill Gates

”Książka, którą musi przeczytać każdy lider.”
– Jack Welch

„Don Keough, mogący pochwalić się sześćdziesięcioma latami aktywnej pracy, jest właściwą osobą, aby opowiedzieć nam o przywództwie w biznesie. Jest wybitnym człowiekiem i jestem dumny, że mogę go nazwać swoim przyjacielem.”
– George Bush, były prezydent USA

„Tylko Don Keough mógł rzucić wyzwanie Mojżeszowi i dziesięciu przykazaniom. Don świadomie pisze o swoich niedociągnięciach, co dodaje tej, skądinąd świetnie napisanej książce wiarygodności. Może ona służyć jako przewodnik dla osób, które chcą odnieść sukces. Z pewnością każdy powinien ją przeczytać. Jest dowodem na to, że uczciwość i prawość nigdy nie idą na urlop.”
– Andrew J. McKenna, prezes McDonald’s Corporation

„Ktoś, kto potrafi napisać książkę na temat niuansów zarządzania na wysokich stanowiskach kierowniczych i wyjaśnić, jak wszystko poskładać w całość, a przy tym nie tylko nie znudzić takiego faceta jak ja, lecz wręcz rozśmieszyć go do łez, zasługuje na medal.”
– Sydney Pollack, zdobywca Oscarów, reżyser, producent, aktor

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dziesięć przykazań w biznesie”