Efektywność informacyjna rynku giełdowego

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788326416460
Okładka: twarda
stron: 488
Wymiary: 12,5 cm x 17,6 cm

89,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Przedmiotem rozważań zawartych w publikacji są przede wszystkim zagadnienia związane z administracyjnoprawnymi środkami oddziaływania wykorzystywanymi przez instytucje tworzące sieć bezpieczeństwa rynku giełdowego. Środki te nakierowane są na zapewnienie warunków organizacyjnych niezbędnych do zaistnienia pożądanego stanu efektywności informacyjnej, a co za tym idzie – ekonomicznej efektywności obrotu instrumentami finansowymi.

W monografii wskazano na niedoskonałości regulacji, które mogą zagrażać prawidłowemu funkcjonowaniu obrotu, jak również – w sytuacjach ekstremalnych – prowadzić do wystąpienia kryzysu finansowego.

 

Adresaci:

Książka przeznaczona jest dla prawników zajmujących się rynkiem kapitałowym, pracowników instytucji rynku giełdowego i Komisji Nadzoru Finansowego, studentów oraz osób zainteresowanych funkcjonowaniem rynku giełdowego lub inwestowaniem w notowane tam instrumenty finansowe.

Recenzje ekspertów

Publikacja stanie się z pewnością kolejnym z instrumentów pomocnych w żmudnym procesie zapewnienia stabilności rynku, w tym poprzez zachowanie jego efektywności informacyjnej. Żywić przy tym należy nadzieję, iż stosowne organy będą w stanie wykorzystać regulacje dane im przez prawodawcę i wnioski płynące z przedmiotowej publikacji.

Tomasz Nieborak

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Efektywność informacyjna rynku giełdowego”