Ekonomia dla inwestorów giełdowych

Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014257
Okładka: miękka
stron: 240

72,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

W obliczu szybkiego rozwoju polskiego rynku kapitałowego i rosnącego zasobu wiedzy inwestorów przewidywanie zdarzeń gospodarczych i ich wpływu na koniunkturę giełdową nabiera coraz większego znaczenia. „Ekonomia dla inwestorów giełdowych” wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na pozycję, która w systematyczny sposób wyjaśniałaby zależności pomiędzy procesami gospodarczymi i cenami aktywów finansowych.

Książka Tima Lee przybliża mechanizmy działania globalnej gospodarki oraz ułatwia zrozumienie czynników ekonomicznych, które wpływają na rynki finansowe. Autor przedstawił szczegółowy opis zależności pomiędzy podstawowymi pojęciami z zakresu makroekonomii: PNB i jego składnikami, poziomem oszczędności, deficytem sektora publicznego, kursem walutowym, stanem bilansu płatniczego, stopami procentowymi i podażą pieniądza. Powiązania między gospodarką i rynkami finansowymi zostały zilustrowane licznymi przykładami pochodzącymi z krajów Europy, Ameryki i Azji. Książka przybliża też zasady europejskiej unii gospodarczej i walutowej oraz jej prawdopodobne konsekwencje dla rynków finansowych.

„Ekonomia dla inwestorów giełdowych” adresowana jest przede wszystkim do osób, które zawodowo zajmują się rynkiem kapitałowym. Książkę tę można również polecić indywidualnym inwestorom oraz studentom kierunków ekonomicznych

Spis treści:

Spis diagramów

Oznaczenia przyjęte w tej książce

Przedmowa

1. Pieniądz, kredyt i stopy procentowe

2. Monetarne wyjaśnienie cyklu koniunkturalnego

3. Realna stopa procentowa i realny kurs wymiany

4. Oszczędności, inwestycje i strumienie płatności

5. Bilans płatniczy i kurs wymiany

6. Polityka monetarna przy stałych kursach walutowych

7. Prowadzenie niezależnej polityki monetarnej

8. Deficyt sektora publicznego, jego skutki i finansowanie

9. Rachunek dochodu narodowego

10. Ekonomiczny wpływ na rynki finansowe
Dodatek

Bibliografia

Skorowidz

Recenzja Praktyka

Fundamenty, fundamenty … . Jedna z nielicznych pozycji, przez które nie udało mi się przebrnąć do końca. Jest bardzo akademicka i stara się być przyjazna dla czytelnika, ale za ch… jej nie wychodzi. Czytając o pieniądzu M1, M2 i innych podobnych terminach spać mi się chciało.

Trzymam ją w swojej biblioteczce, bo ładnie wygląda na półce, ale ja, jako technik oceniam jej wartość według wagi papieru, a nie druku.

Paweł Śliwa, www.satrf.org

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ekonomia dla inwestorów giełdowych”