Finanse korporacyjne. Teoria i praktyka. Wydanie II

Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
Okładka: twarda
stron: 1520
Wymiary: B5

219,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Zarządzanie finansami firmy
Decyzje inwestycyjne i finansowe przedsiębiorstw

Wycena firmy i opcji realnych

Szablony MS Excel do analizy finansowej

„Finanse korporacji, czyli skąd bierze się wartość firmy.”
Każda ważna decyzja w firmie ma złożone konsekwencje finansowe. Aswath Damodaran dostrzega je i łączy w spójną całość: w finanse korporacji. Omawia decyzje finansowe i inwestycyjne firmy, wychodząc od podstaw akademickich i kończąc na prawdziwych sytuacjach, z jakimi stykają się inwestorzy i dyrektorzy zarządzający na całym świecie.

Książka jest współczesnym kompendium wiedzy o zarządzaniu finansami firmy. Zawiera mnóstwo przykładów i zadań przydatnych studentom i wykładowcom. Z kolei analitycy i dyrektorzy finansowi znajdą w niej nowe rozwiązania znanych problemów oraz odpowiedzi na kluczowe pytania:

– Jakie kryteria przyjąć do oceny projektów inwestycyjnych? Jak wyceniać ryzyko inwestycji? Jak prognozować korzyści i koszty inwestycji? Kiedy wycofywać się z nietrafionych projektów?

– Czym finansować rozwój firmy? Akcje, obligacje, opcje oraz innowacyjne i hybrydowe instrumenty finansowe.

– Gdzie są ukryte korzyści podatkowe? Amortyzacja, podatek od zysków kapitałowych, podatek od dywidendy, odsetki od kredytów i leasing operacyjny.

– Jak walczyć o przychylność inwestorów? Oceny nadawane przez agencje ratingowe, przyciąganie pożądanego akcjonariatu, ustalanie właściwej dywidendy.

– Jak opłacalne są fuzje i przejęcia? Wycena wartości synergii, uzasadnione i nieuzasadnione motywy fuzji i przejęć, reakcje rynku na informacje o fuzjach i przejęciach, wykupy lewarowane (LBO).

– Jak wyceniać opcje realne? Dodatkowe możliwości wbudowane w projekty inwestycyjne firmy.

– Ile firma powinna wypłacać tytułem dywidendy?

– Jakimi metodami wyceniać akcje firmy?

– Jak motywować zarządzających? Opcje menedżerskie i środki finansowe dyscyplinujące menedżerów.

– Czy opłaca się wydzielać z firmy oddziały i spółki zależne? Spinoff, dezinwestycje, carve-out, split-up, akcje typu tracking stock.

– Jak zarządzać zapasami, kredytem kupieckim i środkami pieniężnymi?

O autorze

Aswath Damodaran urodził się 23 września 1957 roku w Chennai, w Indiach. Jest wykładowcą w Stern School of Business na Uniwersytecie Nowojorskim. Prowadzi kursy z zakresu finansów korporacji i wyceny kapitałowej w programie MBA. Tytuł MBA oraz doktora otrzymał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Jego główne zainteresowania badawcze obejmują wycenę, zarządzanie portfelem i finanse przedsiębiorstw.

Ze względu na swoje doświadczenie na Wall Street zyskał pseudonim „dziekan ds. wycen”. Damodaran jest autorem tekstów naukowych z zakresu wycen, finansów przedsiębiorstw i zarządzania inwestycjami. Na rynku znany jest także jako specjalista od kompleksowych, regularnie aktualizowanych danych ułatwiających poprawne wyceny.

Publikował na łamach „Journal of Financial and Quantitative Analysis”, „Journal of Finance”, „Journal of Financial Economics” i „Review of Financial Studies”. Jest autorem trzech książek na temat wyceny („Damodaran on Valuation”, „Investment Valuation” i „The Dark Side of Valuation”) oraz finansów przedsiębiorstw (’Finanse korporacyjne. Teoria i praktyka”; „Wycena. Minipodręcznik dla inwestorów giełdowych”). Współredagował książkę na temat zarządzania inwestycjami z Peterem Bernsteinem („Investment Management”), zajmował się również filozofią inwestycyjną („Investment Philosophies”).

Jego ostatnia książka „Wycena firmy. Storytelling i liczby” została wydana w 2017 roku. Damodaran opowiada o niej w podcaście dla „The Value Perspective” – podkreśla tam kluczowe znaczenie gromadzonych danych i zarządzania nimi: „Dane utrzymują nas w dyscyplinie” oraz „Bez danych wszystko, co mamy, to bajki”.

W latach 1984–1986 był wykładowcą wizytującym na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, gdzie w 1985 roku otrzymał nagrodę Earl Cheit Outstanding Teaching Award.

Na Uniwersytecie Nowojorskim wykłada od 1986 roku. Za swoją pracę otrzymał nagrodę Stern School of Business Excellence in Teaching Award (przyznawaną przez absolwentów) w 1988, 1991, 1992, 1999, 2001 i 2007 r. Został także najmłodszym laureatem ogólnouniwersyteckiego wyróżnienia Nagrody pedagogicznej (w 1990).

W 1994 roku pismo „Business Week” uznało go za jednego z 12 najlepszych profesorów szkół biznesu w Stanach Zjednoczonych.

Damodaran cieszy się wielką popularnością i poważaniem zarówno jako nauczyciel, jak i autorytet w swojej dziedzinie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Finanse korporacyjne. Teoria i praktyka. Wydanie II”