Finanse przedsiębiorstw w przykładach i zadaniach – wyd. III

Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788375563795
Okładka: miękka
stron: 233
Wymiary: B5

42,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka „Finanse przedsiębiorstw w przykładach i zadaniach” przeznaczona jest zarówno dla studentów, jak i praktyków życia gospodarczego. Dzięki dużej ilości przykładów i zadań do samodzielnego rozwiązania stanowi ona doskonałą bazę do samodzielnego opanowania podstaw finansów przedsiębiorstw. Prosty język, częste odwołania do rzeczywistych problemów i przepisów prawa oraz bogate podstawy teoretyczne czynią publikację bardzo użyteczną zarówno dla osób rozpoczynających naukę o finansach, jak i dla posiadających już pewną wiedzę.

Lektura książki „Finanse przedsiębiorstw w przykładach i zadaniach” dostarczy podstawowej wiedzy na temat finansów przedsiębiorstw, a w szczególności:

  • Sposobów finansowania podstawowej działalności firmy, cyklu obiegu gotówki w przedsiębiorstwach, płynności finansowej i jej znaczenia dla bezpieczeństwa funkcjonowania firmy, wyceny kosztu kredytu kupieckiego.
  • Przepływów pieniężnych w ramach poszczególnych działalności przedsiębiorstw, ich znaczenia dla funkcjonowania firmy i efektywności prowadzenia działalności gospodarczej.
  • Kosztów pozyskania kapitału od podmiotów zewnętrznych, umiejętności określania średniego ważonego kosztu kapitału i jego znaczenia dla funkcjonowania firmy.
  • Akcji, jako jednostek udziałowych przedsiębiorstwa, praw akcjonariuszy, wyceny akcji przez rynek i sposobów określania ich wartości dla inwestorów zewnętrznych z uwzględnieniem metody porównawczej, metod dyskontowych i metody opartej na EVA.
  • Obligacji, jako alternatywnej metody pozyskania kapitału, rodzajów obligacji i metod ich kwotowania, metod wyceny i konstruowania portfela obligacji odpornego na zmianę stóp procentowych.

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Finanse przedsiębiorstw w przykładach i zadaniach – wyd. III”