Finanse przedsiębiorstwa. Metody wyceny

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014273
Okładka: miękka
stron: 532

125,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

OSTATNI EGZEMPLARZ. KSIĄŻKA NOSi ŚLADY DŁUŻSZEGO MAGAZYNOWANIA.

Książka Sariga i Benningi zawiera obszerny i szczegółowy opis procesu wyceny przedsiębiorstw, przeznaczony zarówno dla tych, którzy chcą tylko zrozumieć jej zasady, jak i dla tych, którzy będą stosować ją w praktyce. Znajomość narzędzi wyceny ułatwia podejmowanie decyzji w wielu obszarach zarządzania firmą, na przykład przy wyborze projektów inwestycyjnych i źródeł finansowania, kształtowaniu zasad wynagradzania pracowników, analizie fuzji i przejęć oraz zawieraniu aliansów strategicznych.

Autorzy opracowania przedstawiają zintegrowany opis metod wyceny aktywów oraz przedsiębiorstw i emitowanych przez nie papierów wartościowych. Na wstępie omawiają podstawowe narzędzia finansowe i księgowe. Następnie, krok po kroku, prezentują proces wyceny, poczynając od prognozowania przyszłych sprawozdań finansowych, poprzez przekształcenie tych prognoz w konkretną wartość firmy, a zakończywszy na przypisaniu tej wartości akcjonariuszom, właścicielom obligacji zwykłych i zamiennych oraz kredytodawcom firmy.

Prezentowane podejście do wyceny opiera się przede wszystkim na metodzie DCF. Jako alternatywę dla tej metody przedstawiono również wycenę wskaźnikową, połączoną z próbą dostosowania jej do tych samych teoretycznych założeń, na jakich opiera się metoda DCF. Oba podejścia zostały zilustrowane starannie dobranymi, rzeczywistymi przykładami.

Pozycja adresowana jest przede wszystkim do studentów kierunków finansowych, ale może być też cennym źródłem uzupełniających wiadomości dla praktyków: specjalistów od zarządzania finansami firm, konsultantów i analityków papierów wartościowych.

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej

Analiza fundamentalna – książki warte przeczytania. Wywiad z Rafałem Janikiem.

1 opinia dla „Finanse przedsiębiorstwa. Metody wyceny”

  1. Michal

    POPRAWNA wycena najważniejszą z metod – DCF – jest kluczowa dla każdego analityka i inwestora bez względu na to czy pracuje w buy czy sell side, czy też kupuje dla siebie. Przerobiłem już dużo książek z zakresu wyceny i mogę śmiało powiedzieć, że ta pozycja jest najdokładniejszą i najlepiej objaśniającą książką, jeżeli chodzi o DCF. Jest w zasadzie niezbędną pozycją dla przyszłych DI, CIIA czy CFA.

Dodaj opinię