Finansowanie i inwestycje

Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788360089699
Okładka: Miękka
stron: 449
Wymiary: 23,5 cm x 16,5 c

49,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Podjęcie każdej decyzji finansowej wiąże się z oceną przyszłych przepływów płatniczych. W książce „Finansowanie i inwestycje” ocenia się bezpieczne płatności, jak i płatności obarczone ryzykiem.

Podręcznik, mimo wysokiego poziomu analizy matematycznej, czyta się łatwo. Wyróżniają go przystępne przykłady i to, że Autor opisuje materiał od początku do końca, co wymaga od Czytelnika zainteresowania tematyką i trochę pracy, ale nie wymaga dodatkowej wiedzy z zakresu finansów.

Kto przeczyta książkę, zapozna się dokładnie z podstawami teorii podejmowania decyzji. Autor prezentuje teorie arbitrażu, Capital Asset Pricing Model (CAPM) i Time Stale Preference Model (TSPM), jak i teorie struktury kapitału oraz teorie wyceny opcji. Ostatnie rozdziały stanowią kompendium podstaw statystycznych i matematycznych teorii finansów.

Książka „Finansowanie i inwestycje” w krajach niemieckojęzycznych często jest używana w ramach zajęć akademickich, ponieważ konfrontuje studentów z dość mocno sformalizowaną argumentacją i uczy ich precyzyjnego myślenia naukowego.

O autorze

Lutz Kruschwitz jest jednym z najbardziej uznanych finansistów w krajach niemieckojęzycznych. Jest profesorem zwyczajnym nauk ekonomicznych na Wydziale Nauk Ekonomicznych Freie Universitat w Berlinie i profesorem honorowym Fakultetu Nauk Ekonomicznych i Informatyki Uniwersytetu Wiedeńskiego. W 2006 roku został uhonorowany doktoratem honoris causa Uniwersytetu w Tubingen. Jego podręczniki polecane są przez większość profesorów uczelni niemieckich. W maju 2007 roku najnowszy podręcznik Lutza Kruschwitza zdobył nagrodę niemieckiego Związku Nauczycieli Akademickich Ekonomiki za najlepszy podręcznik.

Recenzje ekspertów

„Z pełnym przekonaniem i wielką przyjemnością pragnę zarekomendować polskim Czytelnikom – głównie studentom kierunków ekonomicznych, doktorantom, naukowcom z katedr finansowych, a takie menedżerom finansowym – tę niezwykłą książkę. Książka odznacza się ponadprzeciętnymi walorami naukowymi, dydaktycznymi oraz praktycznymi”.

Stanisław Flejterski

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Finansowanie i inwestycje”