Finansowe produkty strukturyzowane

Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788381025675
Okładka: Miękka
stron: 280
Wymiary: 16,5 cm x 23,5 cm

86,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Następujące na przestrzeni dziesięcioleci modyfikacje finansowych instrumentów pochodnych doprowadziły do powstawania kolejnych, coraz bardziej rozbudowanych struktur, a katalog ich zastosowań został rozszerzony o aspekty spekulacyjne, w tym także arbitrażowe. W ten sposób doszło do powstania produktów określanych jako strukturyzowane, będących połączeniem kilku prostszych instrumentów. Stworzyło to nowe rodzaje ryzyka towarzyszącego zastosowaniu derywatów, w tym również wynikającego ze zbyt skomplikowanych zasad ich funkcjonowania. Monografia poszerza obecny stopień zrozumienia konstrukcji złożonych instrumentów finansowych, co nie może się odbyć bez umiejętności ich wyceny. W związku z tym jej przedmiotem jest analiza poszczególnych walorów – przede wszystkim z punktu widzenia ryzyka towarzyszącego inwestowaniu i potencjalnych korzyści – oraz praktyczna aplikacja zastosowań modeli ich wyceny.

Publikacja przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców, w tym m.in.:

  • aktywnych i potencjalnych inwestorów zainteresowanych wiedzą z zakresu złożonych instrumentów finansowych dostępnych na rynkach finansowych;
  • zarządzających kapitałem pracowników różnego rodzaju instytucji finansowych;
  • regulatorów rynków finansowych;
  • naukowców i badaczy rynku finansowego;
  • studentów kierunków ekonomicznych studiów pierwszego, drugiego, trzeciego stopnia oraz podyplomowych.

O autorze

Dr Izabela Pruchnicka-Grabias jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie w Kolegium Zarządzania i Finansów uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz w Katedrze Finansów i Rachunkowości w AlmaMer Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie, gdzie pełni funkcję Kierownika Zakładu Bankowości. Autorka ponad stu naukowych publikacji dotyczących rynku finansowego. Odbyła praktyki zawodowe w krajowych i międzynarodowych instytucjach finansowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII) oraz Professional Risk Managers? International Association (PRMIA) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu zarządzania ryzykiem, jak również międzynarodowego stowarzyszenia naukowców – European Association of Development Research and Training Institutes (EADI), w ramach którego współpracuje w zakresie prac badawczych z naukowymi ośrodkami zagranicznymi. Posiada Europejski Certyfikat Bankowca (The European Foundation Certificate in Banking).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Finansowe produkty strukturyzowane”