Fundusze hedge

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: C.H. Beck
ISBN: 9788325530716
Okładka: twarda
stron: 416
Wymiary: 17 cm 24,5 cm

85,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Jest to pierwsza w Polsce monografia poświęcona całościowo ujętej problematyce funduszy hedge. Jej głównym celem jest przystępne wyjaśnienie istoty, zasad funkcjonowania i strategii tych funduszy na rynkach Stanów Zjednoczonych i w Unii Europejskiej oraz czynników determinujących ich rozwój również na rynku polskim. Czytelnik z książki dowie się:

– jakie są najważniejsze cechy funduszy hedge,

– czym różnią się od funduszy tradycyjnych,

– jakie strategie i struktury inwestycyjne realizują,

– jakim regulacjom prawnym podlegają i jak wygląda struktura ich rynku na świecie,

– które z determinant rozwoju tego rynku na świecie są szansą, a które barierą dla rynku polskiego.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”

Recenzje ekspertów

Książka systematyzuje i poszerza wiedzę na temat funduszy hedge, stanowi ciekawe i jednocześnie bardzo kompetentne spojrzenie na omawiane zagadnienia, konfrontując różne doświadczenia światowe i wskazując kierunki rozwoju tego segmentu rynku funduszy na rynku polskim. (…) Bardzo pozytywnie oceniam zakres i sposób wykorzystania literatury przedmiotu. Autorka sięgnęła do rzeczywiście najważniejszych prac z obszaru funduszy hedge. Liczba i rodzaj wykorzystanych materiałów robią duże wrażenie i świadczą o ogromnej pracy i skrupulatności Autorki. (…) Praca jest napisana bardzo dobrym językiem, przekaz jest jasny, klarowny, logiczny i jednocześnie zrozumiały nawet dla mniej zorientowanego w dziedzinie finansów czytelnika. Książka jest też napisana w interesującej konwencji. Jest tam również część badawcza, ale jako dobre uzupełnienie i rozwinięcie głównego nurtu rozważań. Z pewnością nie odstraszy to czytelników?praktyków, a dla pracowników naukowych i studentów może stanowić interesujący materiał wspomagający pisanie prac naukowych i studiowanie.

Dariusz Zarzecki

1 opinia dla „Fundusze hedge”

  1. Przeciętna

    Przestudiowałem książkę pani dr Perez naprawdę bardzo dokładnie i mogę ją polecić jedynie osobom, które nie mają czasu na samodzielne przestudiowanie tematu szeroko omawianego w literaturze angielskojęzycznej. Książka jest bowiem w większej części dokładnym tłumaczeniem pracy F.S. Lhabitant „Handbook of Hedge Funds” + paru innych książek + parę rzeczy podokładano. Pojawia się pytanie co będzie jeśli wydawca Lhabitanta zdecyduje się wydać „Handbook” w języku polskim? To trochę tak jakby ktoś się podpisał pod dziełem Lhabitanta. Zawiera ponadto masę błędów (np. od kiedy to w celu obliczenia rocznej stopy zwrotu, sumujemy stopy miesięczne? Stopy te należałoby raczej pomnożyć…). Jeżeli ktoś nie ma bladego pojęcia o rynkach to nie wyłapie pewnych nieścisłości. Uważam książkę za przeciętną. Choć nie ma drugiego tak obszernego wydania o tej tematyce, to jednak zastanawiające jest kto tę książkę przepuścił przez recenzję.

Dodaj opinię