Fundusze inwestycyjne

Kategoria:
Wydawnictwo: Twigger
ISBN: 8388904981
Okładka: Miękka
stron: 170
Wymiary: 14 x 21 cm

49,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Publikacja stanowi swego rodzaju przewodnik, który ma ułatwić potencjalnemu inwestorowi zrozumienie niektórych zasad i mechanizmów, mających zasadniczy wpływ na dochodowość
i ryzyko inwestowania w funduszach inwestycyjnych.

W książce, prócz informacji ogólnych o funduszach inwestycyjnych, prawnych podstawach ich działania, zasadach prowadzonych przez nie operacji finansowych itp. z konieczności przedstawiono też wybrane prawne aspekty działalności funduszy, które mają bezpośredni wpływ na efekty inwestycji. Szczegółowo omówiono poszczególne typy funduszy, zasady ich działania oraz wnioski dotyczące ich dochodowości, związanej ze strukturą dokonywanych przez nie inwestycji. Szczególną uwagę powinien zwrócić Czytelnik na wnioski, dotyczące opłacalności zakupu udziałów i na związane z każdym typem funduszu ryzyko. Zawarte w książce informacje powinny ułatwić wybór właściwego typu funduszu, zgodnie z interesem klienta.

Szczególnie dużo miejsca poświęcono ryzyku ponoszonemu przez klienta. Trzeba bowiem pamiętać, że inwestycje w fundusze przynoszą zwykle znacznie większe dochody niż bezpieczne inwestycje w obligacje skarbowe lub depozyty bankowe, ale są też bardziej ryzykowne.

Istotne znaczenie przy powstawaniu niniejszej publikacji miały tak rozmowy z pracownikami towarzystw funduszy inwestycyjnych, jak również własne doświadczenia autora, jako inwestora w jednostki uczestnictwa kilku funduszy z jednej strony, a pracownika banku – z drugiej.

W załącznikach podano wybrane fragmenty ustawy o funduszach inwestycyjnych (cała ustawa liczy ponad 100 stron tekstu, a znaczna jej część jest poświęcona problemom, które zwykle nie interesują klientów funduszy).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Fundusze inwestycyjne”