Geometria Fibonacciego. Nowe ujęcie

(21 opinii klienta)
Kategoria: ,
Wydawnictwo: Maklerska.pl
ISBN: 9788393774340
Okładka: Twarda
stron: 360
Wymiary: 18,5 cm x 22,5 cm

149,00 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka została laureatem nagrody w kategorii „Publikacja Roku” na targach FX Cuffs Kraków 2015.

W zmodyfikowanej i mocno rozbudowanej wersji „Geometrii Fibonacciego. Nowe ujęcie” Paweł Danielewicz wprowadza kilka istotnych zmian. Nadal skupia się na układach harmonicznych, aczkolwiek nieco odmiennie wyznacza poziomy wsparcia i oporu. Ewolucja nastąpiła przede wszystkim w konstruowaniu kluczowych węzłów cenowych bazujących na technice grupowania zniesień Fibonacciego i opisie formacji ABCD i XABCD.

W nowej książce Autor wykonuje również wielki ukłon w kierunku klasycznego podejścia. Udowadnia, że łączenie wyrafinowanych technik Fibonacciego z elementami klasycznej AT zawsze daje pełniejszy obraz sytuacji rynkowej badanego waloru, co bezpośrednio przekłada się na uzyskiwanie jeszcze bardziej precyzyjnych wskazań transakcyjnych. Wszystkie elementy przedstawione w książce tworzą spójny system transakcyjny, charakteryzujący się przejrzystymi założeniami i wysoką skutecznością.

Techniki Fibonacciego w praktyce

Paweł Danielewicz pokonał szeroki rynek z najwyższą stopą zwrotu w ubiegłorocznej (2023 rok) edycji portfela technicznego „Parkietu”. Wypracował łącznie 67,5% zysku. Przy wyborze spółek posiłkował się technikami Fibonacciego, szczegółowo opisanymi w książce. Wyniki konkursu dostępne są tutaj.

„Techniki Fibonacciego można również stosować na polskich spółkach notowanych na GPW. Jedynym warunkiem jest tutaj kwestia zachowania odpowiedniej płynności. Nadają się zatem do tego walory wchodzące w skład indeksów: WIG20 i mWIG40. Odpowiednia konfrontacja popytu i podaży sprawia, że pewne naturalne prawa występujące na rynkach finansowych można łatwo »okiełznać« przy pomocy technik Fibonacciego” – Paweł Danielewicz

Więcej o książce „Geometria Fibonacciego. Nowe Ujęcie” oraz innych książkach o analizie technicznej przeczytasz we wpisie blogowym „Książki z analizy technicznej – 7 sprawdzonych tytułów”.

Zobacz inne książki z analizy technicznej:

Marcin Tuszkiewicz o książce:

Spis treści

CZĘŚĆ I Kluczowe terminy i techniki analityczne

  1. rozdział 1  Zniesienia wewnętrzne
  2. rozdział 2  Zniesienia zewnętrzne
  3. rozdział 3  Alternate Price Projection (APP) i technika ekspansji
  4. rozdział 4  Median Line (Andrew’s Pitchfork)
  5. rozdział 5  Technika grupowania zniesień

CZĘŚĆ II Formacje ABCD

  1. rozdział 6  Symetria i median line, czyli przykład doskonałej synergii
  2. rozdział 7  Sytuacje, w których symetria raczej nie zadziała
  3. rozdział 8  Prosta strategia transakcyjna oparta na układzie ABCD
  4. rozdział 9  Negacja układów symetrycznych, teoria fal Elliotta i wolumen obrotu jako ważne zagadnienia harmonicznej teorii rynków
  5. rozdział 10  Szczególny przypadek negacji układów symetrycznych
  6. rozdział 11  Niestandardowe układy ABCD

CZĘŚĆ III Formacje XABCD

  1. rozdział 12  Formacja Butterfly
  2. rozdział 13  Modyfikacje klasycznych struktur XABCD
  3. rozdział 14  Oznaczanie układów XABCD i ich negacja
  4. rozdział 15  Strategie transakcyjne i podsumowanie rozważań o formacjach zewnętrznych XABCD
  5. rozdział 16  Formacje Gartley i Bat, czyli kilka słów o wewnętrznych układach XABCD
  6. rozdział 17  Automatyzacja procesu wyznaczania stref cenowych Fibonacciego
  7. rozdział 18  Praktyczny przykład otwarcia pozycji z uwzględnieniem zleceń zabezpieczających

O autorze

Analityk techniczny DM BZ WBK. Autor „Geometrii Fibonacciego”, bestsellerowej książki poświęconej technikom Fibonacciego, która w 2006 roku wprowadziła na polski grunt najnowocześniejszą i niezwykle przydatną wiedzę z analizy technicznej. Propagator metod analitycznych bazujących na teorii rynku harmonicznego, ze szczególnym uwzględnieniem formacji ABCD i XABCD. Od kilku lat prowadzi serwis analityczny poświęcony kontraktom na indeks WIG20. Zajmuje się również edukacją traderów w ramach profesjonalnych szkoleń organizowanych przez Dom Maklerski BZWBK. Wieloletni wykładowca na konferencjach Wall Street i Profesjonalny Inwestor. Przeprowadził w Polsce kilkadziesiąt zaawansowanych warsztatów z zakresu tradingu, prezentując skuteczne i nowatorskie strategie transakcyjne. Wielokrotnie współpracował z „Gazetą Giełdy Parkiet”, Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych i Stowarzyszeniem Analityków Technicznych Rynków Finansowych.

Paweł Danielewicz został wyróżniony przez „Gazetę Giełdy Parkiet” jako analityk, który w 2018 roku pokonał rynek  ze skumulowaną stopą zwrotu 21% (źródło: https://www.parkiet.com/Portfel-techniczny/301039961-Najlepszy-analityk-2018-r-wypracowal-52-proc-zysku.html).

Fragment książki

Pobierz fragment książki w formacie .pdf: Wprowadzenie.

21 opinii dla „Geometria Fibonacciego. Nowe ujęcie”

 1. MAREK N. (zweryfikowany)

  Dobry zakup, polecam.

 2. marcinkoltermann

  Książka trudna, zdecydowanie nie jest dla początkujących, wymaga czasu i cierpliwości, by wszystko dobrze zrozumieć. Czytam ją długo, ponieważ wiele zagadnień sprawdzam na YouTube oraz google. Polecam tę książkę, dziś nie zaczął bym od niej, ale dzięki niej poznałem wiele nowych, ważnych zagadnień.

 3. Seba

  Książka zdecydowanie dla osoby, która posiada już pewną wiedzę. Niekiedy ta wiedza jako próg wejścia jest za mała. Autor, owszem, wie co robi, ale w taki sam sposób to przedstawia. Nie polecam na pierwszą książkę dotyczącego tego temu a może i w ogóle. Swoją odsyłam do Państwa!

 4. Wiesław (zweryfikowany)

  Bardzo dobra pozycja. Godna polecenia.

 5. Józef

  Bardzo pomocna pozycja dla inwestora, dobrze napisana, zrozumiała.

 6. Robert

  Zdecydowanie warto!!!

 7. Marek

  Bardzo fajna pozycja.

 8. Tadeusz

  Zwiężle, ale czytelnie opisuje formacje, bez zbędnej literatury. Dużo grafiki co pomaga zrozumieć. Czuje się autora – praktyka, zakręconego na magię liczb.

 9. Grzegorz

  Bardzo wartościowa książka. Pozycja obowiązkowa dla osób rozpoczynających przygodę z rynkami finansowymi, ale zaawansowani traderzy również znajdą dużo ciekawych rzeczy.

 10. Grzegorz

  Kwintesencja analizy technicznej.

 11. Stefan

  Książka bardzo dobrze napisana, przejrzysta i zrozumiała.

 12. Andreas

  Zwolennikom Fibo zdecydowanie polecam. Tym, którzy nie mają przekonania do handlu wspieranego Fibonaccim także polecam, bo po lekturze tej książki mają poważną szansę zmienić swoje wyobrażenie o technikach opartych na Fibo (do takich właśnie należę). Autor opisuje przede wszystkim zagadnienia/problemy, które sam zauważył i zdefiniował w trakcie swojego handlu na rynku. Jest praktykiem, a tych zawsze warto posłuchać 🙂

 13. z

  Książka bardzo dobra, jedynie szkoda, że nie można już kupić opisywanego w książce oprogramowania ułatwiającego wyznaczanie poziomów do MT4.
  Strona z oprogramowaniem ( http://www.fibotrading.com/) jest wyłączona. Jedynie na kanale YouTube fibotrading ktoś raczył napisać w komentarzach „Pragniemy Pana poinformować, że z dniem 30 kwietnia zakończyliśmy działalność gospodarczą i w związku z tym strona internetowa fibotrading.com została wyłączona.”

 14. Zdzichu

  Można ocenić bardzo krótko – kwintesencja i profesjonalizm autora. Szacun.

 15. Piotr Czajkowski

  Pierwsza część książki bardzo dobra, druga jeszcze lepsza, mój trading opiera się na Fibonaccim, wiec szczerze każdemu polecam tę książkę.

 16. Fibonaci

  Rewelacja !!! ……..Mercedes s klasa nowy prosto z salonu ……don perignon…… będziesz jeździł i pił …za kilka lat……..później 🙂

 17. Daniel Szczyrba

  Witam,

  czytałem pierwsze wydanie, tę dopiero mam zamiar przeczytać. Myślę, że to jedna z najlepszych książek o inwestowaniu napisana po polsku.

  Pozdrawiam

 18. Anonim

  Bardzo dobra i przydatna książka. Moja ocena tej publikacji jest bardzo wysoka, polecam wszystkim, którzy interesują się analizą techniczną.

 19. prymus

  Rzeczowe podejście i bardzo przystępny język. Bardzo dokładne, krok po kroku omówienie wykresów i metodologii sprawia że nie można zasnąć bez przeczytania kolejnego rozdziału.

 20. Sawicki Ryszard

  Bardzo dobra książka. Powinna być lekturą obowiązkową w szkoleniu każdego tradera. Szczerze polecam.

 21. Tomasz

  Osobiście polecam książkę tym, którzy fascynują się FOREX-em i na nim zarabiają lub dopiero zaczną zarabiać.

Dodaj opinię