Opis
Książka została laureatem nagrody w kategorii „Publikacja Roku” na targach FX Cuffs Kraków 2015.
W zmodyfikowanej i mocno rozbudowanej wersji „Geometrii Fibonacciego. Nowe ujęcie” Paweł Danielewicz wprowadza kilka istotnych zmian. Nadal skupia się na układach harmonicznych, aczkolwiek nieco odmiennie wyznacza poziomy wsparcia i oporu. Ewolucja nastąpiła przede wszystkim w konstruowaniu kluczowych węzłów cenowych bazujących na technice grupowania zniesień Fibonacciego i opisie formacji ABCD i XABCD.
W nowej książce Autor wykonuje również wielki ukłon w kierunku klasycznego podejścia. Udowadnia, że łączenie wyrafinowanych technik Fibonacciego z elementami klasycznej AT zawsze daje pełniejszy obraz sytuacji rynkowej badanego waloru, co bezpośrednio przekłada się na uzyskiwanie jeszcze bardziej precyzyjnych wskazań transakcyjnych. Wszystkie elementy przedstawione w książce tworzą spójny system transakcyjny, charakteryzujący się przejrzystymi założeniami i wysoką skutecznością.
Techniki Fibonacciego w praktyce
Paweł Danielewicz pokonał szeroki rynek z najwyższą stopą zwrotu w ubiegłorocznej (2023 rok) edycji portfela technicznego „Parkietu”. Wypracował łącznie 67,5% zysku. Przy wyborze spółek posiłkował się technikami Fibonacciego, szczegółowo opisanymi w książce. Wyniki konkursu dostępne są tutaj.
„Techniki Fibonacciego można również stosować na polskich spółkach notowanych na GPW. Jedynym warunkiem jest tutaj kwestia zachowania odpowiedniej płynności. Nadają się zatem do tego walory wchodzące w skład indeksów: WIG20 i mWIG40. Odpowiednia konfrontacja popytu i podaży sprawia, że pewne naturalne prawa występujące na rynkach finansowych można łatwo »okiełznać« przy pomocy technik Fibonacciego” – Paweł Danielewicz
Więcej o książce „Geometria Fibonacciego. Nowe Ujęcie” oraz innych książkach o analizie technicznej przeczytasz we wpisie blogowym „Książki z analizy technicznej – 7 sprawdzonych tytułów”.