Giełda papierów wartościowych. Poradnik bez kantów

Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
stron: 352
Wymiary: 18 cm x 23,5 cm

32,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Rynek byka i niedźwiedzia – poznaj kod giełdy i zacznij zarabiać!
– Początki inwestora – czyli jak działa giełda i co warto wiedzieć o niej wcześniej< - Do wyboru, do koloru - czyli instrumenty rynku kapitałowego< - Jak inwestować, żeby zarabiać? - czyli trzy podstawowe rodzaje analizy Przyznaj się - na pewno kusi Cię możliwość zarobienia dużych pieniędzy na giełdzie? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to łatwe: wystarczy znaleźć dobrą spółkę i kupić jej akcje, a potem już tylko patrzeć, jak rośnie ich cena. Błąd! Inwestowanie na giełdzie to gra dla ludzi o dużej samodyscyplinie. Szczególnie w momentach kryzysu, gdy panikarze zaczynają na oślep pozbywać się swoich zasobów, trzeba trzymać nerwy na wodzy, a czasem także korzystać z ich nieprzemyślanych decyzji. Jednak najpierw przydałoby się dowiedzieć, jak poruszać się w świecie giełdy, by uniknąć niepotrzebnej frustracji. Książka Giełda papierów wartościowych dla bystrzaków powstała z myślą o tych, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku kapitałowym. Jej autor podaje praktyczne informacje dotyczące tego, jak działa GPW w Warszawie, jak otworzyć rachunek maklerski i jakie instrumenty giełdowe gracz ma do dyspozycji, nie zapominając także o rzeczach znacznie bardziej zaawansowanych. W ostatnich rozdziałach skupia się on na trzech rodzajach analizy - fundamentalnej, technicznej oraz portfelowej - i wskazuje, jak właściwie posługiwać się tymi narzędziami, by nie narazić się na stratę zainwestowanych pieniędzy. Na giełdowy zawrót głowy! - Zanim zaczniesz inwestować - wybór domu maklerskiego i rozpoznawanie ryzyka. - Jak działa giełda? - system notowań, zlecenia i indeksy giełdowe. - Instrumenty rynkowe - akcje, obligacje, kontrakty i produkty strukturyzowane. - Tajniki inwestowania - metody zarządzania pieniędzmi i efektywność rynku. - Trzy rodzaje analizy rozważnego inwestora - fundamentalna, techniczna i portfelowa. DODATKI:
Wartość pieniądza w czasie
Podatek od zysków giełdowych
Źródła informacji giełdowej
Biblioteczka inwestora
Analiza portfela dwóch akcji
Analiza portfela wielu akcji
Podróżniku, odkrywco, wolny człowieku…
Seria „Dla bystrzaków” to niezbędnik każdego poszukiwacza wiedzy. Książki pisane lekkim stylem pełne są humoru, a jednocześnie zawierają czytelne informacje, przygotowane przez specjalistów w swoich dziedzinach. Dzięki nim odkryjesz, że potrafisz chłonąć wiedzę niczym gąbka, dobrze się przy tym bawiąc. Świetna lektura przy śniadaniu, w łóżku, w podróży i na bezludnej wyspie.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”

O autorze

Ekonomista, komentator rynków giełdowych i doradca inwestycyjny w renomowanych instytucjach finansowych. Doktor nauk ekonomicznych, który wykształcenie w dziedzinie finansów zdobywał między innymi na uczelniach w Europie, USA i Chinach. Autor książek o inwestowaniu, a także licznych publikacji na temat rynku finansowego. Jest samodzielnym inwestorem giełdowym z wieloletnim doświadczeniem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Giełda papierów wartościowych. Poradnik bez kantów”