Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta

(8 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
ISBN: 9788366667174
Okładka: Miękka
stron: 430
Wymiary: 16,5 cm x 23,5 cm

94,00 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Żadna inna książka nie ujmuje w tak kompletny sposób problemów, z jakimi musi radzić sobie każdy inwestor. Drugie wydanie bestsellera „Giełda, wolność i pieniądze” zawiera rozwinięcie wielu wątków poruszonych już wcześniej przez Vana K. Tharpa.

Nie jest przypadkiem, że tę wspaniałą książkę o budowaniu systemów i strategii transakcyjnych napisał człowiek znany jako specjalista od psychologii inwestowania – autor najbardziej cenionych na świecie seminariów dla profesjonalnych traderów. Nawet systemy całkowicie mechaniczne są tworzone i stosowane przez ludzi.

Tharp pokazuje, jak prowadzić skuteczną grę między dwoma trudnymi do opanowania żywiołami – naszymi emocjami i rynkiem. Z książki możemy dowiedzieć się, dlaczego większość sygnałów otwarcia pozycji to zaledwie dziesięć procent skutecznego systemu transakcyjnego. Sukces systemu zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób wychodzimy z rynku. Jednak nawet dobra strategia zamykania pozycji nie gwarantuje sukcesu, jeśli nie jest uzupełniona o właściwy mechanizm zarządzanie wielkością pozycji.

Drugie poszerzone wydanie zawiera nowe rozdziały o trendach sekularnych i szerokim obrazie rynku, o ocenie skuteczności systemów transakcyjnych, a także systematyczną analizę przykładowych systemów stosowanych przez graczy o bardzo różnych przekonaniach na temat giełdy.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

O autorze

VAN K. THARP – Jeden z najbardziej znanych trenerów zajmujących się wspomaganiem traderów i inwestorów. W 1975 roku otrzymał doktorat z psychologii na University of Oklahoma Health Science Center. W swoim podejściu do nauczania traderów wykorzystuje techniki NLP. Autor książek, w których zajmuje się budowaniem strategii inwestycyjnych, zarządzaniem kapitałem i opracowywaniem planów działania. W Polsce dotychczas ukazały się jego dwie książki „Giełda, wolność, pieniądze” („Trade your Way to Financial Freedom”) oraz „Bezpieczne strategie inwestycyjne”(„Safe Strategies for Financial Freedom”)

Fragment książki

Odsłuchaj fragment książki, który opowiada o poszukiwaniu magicznego sekretu rynku. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formacie mp3
Listen to „036. „Giełda, wolność i pieniądze” – o poszukiwaniu magicznego sekretu rynku | Co jest kluczem do sukcesu na giełdzie?” on Spreaker.

Recenzje ekspertów

Książka „Giełda, wolność i pieniądze” jest obowiązkową lekturą dla nowych traderów, których przyjmuję do pracy. Ze wszystkich książek dr Vana K. Tharpa ta jedna najlepiej oddaje istotę nauk, jakie przekazuje on w swoich warsztatach i kursach.

Chuck Whitman

Pisanie o książce Tharpa jest bardzo trudne. Właściwie można ją ocenić jednym słowem – rewelacja. Jest jednak pewna trudność – po pierwsze jest to tylko podsumowanie jego koncepcji z wcześniejszych pozycji (wydawanych w ograniczonym nakładzie), po drugie wydaje się, że jej wartość można ocenić posiadając już pewne doświadczenie na rynku. Na pewno jest to jedna z najważniejszych książek, dla wszystkich, którzy chcą zarabiać, a nie bawić się na giełdzie.

Grzegorz Zalewski

8 opinii dla „Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta”

 1. Niewcz_

  Właśnie skończyłem lekture. It’s the biggest piece of dogshit, i’ve heard about. To jest gówno-książka, którą mógłby napisać każdy, kto spędził na rynku 3 tygodnie, ale cieszę się że się Wam podoba. 🙂 Prawie tak beznadziejna jak „Droga Żółwia” bankruta Curtisa M. Faitha. Umiesz to zarabiasz na rynku, nie umiesz – piszesz książke. Ale warto zobaczyć w co ludzie wierzą.

 2. Alina (zweryfikowany)

  Polecam, bardzo dobra pozycja.

 3. Mijjixk (zweryfikowany)

  Bardzo dobra pozycja, autor zwraca uwagę na wiele różnych sposobów ochrony i pomnażania kapitału.

 4. Mateusz (zweryfikowany)

  Pozycja warta zakupu.

 5. gkrzus (zweryfikowany)

  Każdy powinien przeczytać tę książkę.

 6. Łukasz Szczęsny

  Poradnik spekulanta jest obowiązkową pozycją na półce każdego, kto ma zamiar spekulować na rynkach finansowych. Van Tharp w dosyć prosty sposób opisuje wszystkie niezbędne elementy budowania systemu inwestycyjnego, takie jak otwieranie pozycji, zamykanie pozycji, zarządzanie kapitałem, realizacja zysków i oczekiwana skuteczność systemu. Dzięki lekturze tej książki i wdrożeniu w życie jej zaleceń, możliwa jest spektakularna poprawa osiąganych wyników. Polecam.

 7. Mikołaj

  Jest to z pewnością obowiązkowa lektura dla każdego, kto poważnie myśli o inwestowaniu na rynkach finansowych. Książka przeznaczona raczej dla doświadczonych graczy, posiadających już własny warsztat transakcyjny. Dla nich właśnie skierowany jest rozdział o zarządzaniu wielkością pozycji i rachunku prawdopodobieństwa. To najbardziej wartościowa część książki. Dokładnie pokazane obliczenia wyjaśniają, jak prowadzić transakcję i zarządzać kapitałem by zarabiać nawet przy serii strat oraz czy można grać na „chybił trafił”. Dowiemy się także czym giełda różni się od Las Vegas i dlaczego nie można wygrać z kasynem. Polecam.

 8. Justyna

  Trzeba ją przeczytać. Znajdziesz w niej rady z każdej strony tradingu, zaczynając od najważniejszej czyli money management przez szczegółową analizę psychologii i techniki gry, doczytując się w końcu do osiągnięcia własnego sukcesu w inwestycjach. Literatura podstawowa i skłaniająca do przemyśleń.

Dodaj opinię