Giełdowe instrumenty pochodne

Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 8360089767
Okładka: Miękka
stron: 182
Wymiary: 16x23cm

50,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Dzięki tej książce poznasz podstawowe informacje o instrumentach pochodnych oraz sposoby ich wykorzystania. Publikację cechuje znaczna jasność prezentacji wielu ważnych – często skomplikowanych -zagadnień, obejmujących problematykę instrumentów pochodnych. Przedstawione zostały w niej także najnowsze tendencje, ujawniające kierunki dalszego rozwoju tego segmentu rynku kapitałowego.

Recenzja:

Pośród wielu książek, opisujących tajniki giełdy, finansów czy inwestowania, na rynku pojawiło się pierwsze wydanie „Giełdowych instrumentów pochodnych” autorstwa Eweliny Wiśniewskiej. Przede wszystkim jest to książka o charakterze wprowadzającym do świata instrumentów pochodnych. Pierwsza cześć opracowania poświęcona jest definicji i charakterystyce rynków terminowych. Autorka w bardzo przystępny sposób ukazuje i omawia strategie, które wykorzystywać można inwestując w instrumenty pochodne. Szczególną uwagę zwracają objaśnienia dotyczące opcji, ze względu na jasne i klarowne omówienie wielu strategii z dołączonymi rysunkami. Druga cześć książki odbiega nieco od czysto teoretycznych aspektów zasad i definicji. Autorka omawia rynki derywatów na świecie a także zajmuje się analizą rozwoju tych rynków w podziale na kraje. Niezwykle interesujące wnioski, płynące z tej części książki, poparte są danymi empirycznymi potwierdzającymi koncepcje rozwoju tego rodzaju rynków. W niniejszym opracowaniu doszukać się można omówienia początków giełd terminowych, występujących m. in. w Chicago czy Londynie.

„Giełdowe instrumenty pochodne” jest książką, w której każdy czytelnik zafascynowany magią derywatów znajdzie ciekawe dla siebie informacje. Jest to książka skierowana dla początkujących miłośników inwestowania, jednakże może stanowić cenne uzupełnienie bibliografii w pracach dyplomowych. Ewelina Wiśniewska jest pracownikiem naukowym w Katedrze Zarządzania Finansami Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jakub Domagalski, www.gazetatrend.pl

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Giełdowe instrumenty pochodne”