Giełdy w gospodarce

Kategoria:
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
Okładka: Miękka
stron: 163
Wymiary: 24 cm x 16 cm

48,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Codzienne doniesienia giełdowe o nieustannie zmieniających się cenach różnorodnych walorów notowanych na rynkach kapitałowych przyciągają uwagę licznych inwestorów, ekonomistów, polityków, naukowców i dziennikarzy. W ostatnich latach coraz więcej osób jest zawodowo związanych z dynamicznie rozwijającym się światem finansów, a także coraz więcej osób pragnie poznać rolę rynków giełdowych w gospodarce.

Jest to jedna z pierwszych publikacji na naszym rynku wydawniczym, w której w sposób kompleksowy zanalizowano makroekonomiczne funkcje giełd.

Przedstawiono w niej charakterystykę papierów wartościowych notowanych na giełdach, a także instytucje finansowe nierozerwalnie związane z publicznym rynkiem papierów wartościowych. Opisano również historię rozwoju rynków giełdowych w niektórych krajach rozwiniętych gospodarczo oraz wybranych państwach środkowej Europy, a także miejsce giełd w strukturze systemu finansowego krajów i świata.

Książka, przygotowana przez pracownika naukowego Instytutu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Szkoły Głównej Handlowej, jest przede wszystkim przeznaczona dla studentów kierunków ekonomicznych, osób zawodowo związanych z giełdą (inwestorów, analityków, maklerów) oraz szerokiego grona Czytelników zainteresowanych tą tematyką.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Giełdy w gospodarce”