Giganci. Jak Andrew Carnegie, John D. Rockefeller, Jay Gould i J. P. Morgan stworzyli amerykańską supergospodarkę

Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
stron: 432
Wymiary: B5

59,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Poznaj wyobrażenia, które zbudowały amerykańską rzeczywistość

– Jak Dziki Zachód zmienił się w społeczeństwo masowej konsumpcji?
– Jak Stany Zjednoczone przyciągnęły kapitał z Europy?
– Jak powstały pierwsze megakorporacje naftowe, stalowe i kolejowe?

To książka o tym, jak powstało imperium gospodarcze. O tym, skąd wzięły się drapacze chmur i klasa średnia. O tym, jak w niespełna pół wieku Ameryka po wojnie secesyjnej — kraj gangsterów, nędzy i bezrobotnych imigrantów — przeobraziła się w strefę bogactwa, w której zabrakło rąk do pracy. Poznaj fascynującą opowieść o czterech wizjonerach, z których każdy zbudował część potężnego imperium:

– Andrew Carnegie; wilk w krainie owiec. Z początku głodujący szkocki imigrant, niedługo później magnat stalowy. Jego twarde metody — wywoływanie wojen cenowych i bezwzględne cięcie kosztów — przeszły do historii. Miał obsesję bycia najlepszym i fascynował się wszystkim, co nowe.

– John D. Rockefeller; wyrachowany imperialista. Szybko i sprawnie przejął kontrolę nad światowym rynkiem ropy naftowej. Miażdżył konkurentów, a potem ich wykupywał.

– Jay Gould; mistrz giełdowej spekulacji. Znany z zamiłowania do ryzyka i prowokacji. Pokazał przyszłym pokoleniom hazardzistów-inwestorów, jak bogacić się kosztem naiwnych graczy.

– John Pierpont Morgan; bankier-dżentelmen. Był jedynym Amerykaninem, któremu ufali finansiści z Europy. Przekształcił bandycki kapitalizm we współczesny ład korporacyjny.

Paląca pasja tworzenia, ustalanie zasad gry i talent do zjednywania ludzi wokół własnych idei — oto wspólne cechy czterech bohaterów tej książki. Może to właśnie one decydują o sile jednostek i całych systemów gospodarczych? Poznaj historię rozwoju gospodarczego USA i samodzielnie odpowiedz na to pytanie.

Oto opowieść o ojcach założycielach współczesnej Ameryki

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Giganci. Jak Andrew Carnegie, John D. Rockefeller, Jay Gould i J. P. Morgan stworzyli amerykańską supergospodarkę”