Gospodarka nieruchomościami z komentarzem do wybranych procedur. Wydanie II – 2012

Kategoria:
Wydawnictwo: GALL
ISBN: 9788360968161
Okładka: Twarda
stron: 516
Wymiary: B5

138,00 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Jest to już drugie wydanie tej publikacji: poprawione i uzupełnione. Książka stanowi zwarte kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu gospodarki nieruchomościami w wybranych jej aspektach.

Publikacja ma charakter metodyczno-praktyczny z przeznaczeniem dla osób, które zajmują się zawodowo realizacją procedur gospodarki nieruchomościami. Adresowana jest do geodetów, rzeczoznawców i doradców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości i pracowników urzędów.

Tematykę zawartą w publikacji podzielono na cztery zasadnicze części. W części pierwszej przedstawiono w sposób jasny i zwięzły podstawy prawne gospodarki nieruchomościami wraz z jej zarysem historycznym i zagadnienia z zakresu prawa rzeczowego, niezbędne do zrozumienia omawianej problematyki.

Część druga to komentarz do wybranych procedur uwzględniający najnowsze przepisy (zarówno ustawy jak i rozporządzenia). Poszczególne procedury zostały opisane w sposób wyczerpujący i fachowy z uwzględnieniem ogólnej wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Część trzecia to prawne aspekty i zasady określania wartości nieruchomości.

W części czwartej zamieszczono szeroki wybór orzecznictwa SN i NSA z zakresu objętego opracowaniem wraz z uzasadnieniem i powołaniem artykułów z ustawy.

Ponadto do publikacji dołączono wzory i przykłady uchwał i dokumentów administracyjnych w zakresie wybranych procedur gospodarowania nieruchomościami.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Gospodarka nieruchomościami z komentarzem do wybranych procedur. Wydanie II – 2012”