Gracze

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Okładka: Miękka
stron: 300
Wymiary: 14,80 cm x 21 cm

46,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Tę książkę powinien przeczytać Barack Obama! W dniu wizyty amerykańskiego prezydenta w Polsce, debiutuje na księgarskim rynku książka o najgorętszych dniach Ameryki. Wiosna i lato 2008 roku, wydarzenia, które zatrzęsły światową gospodarką, opisane godzina po godzinie; zakulisowe rozgrywki między tymi, którzy zarabiali miliony, a po trenera fitness wysyłali limuzynę; miłości, rodzinne tragedie, a nawet rozmowy z duchem zmarłego przyjaciela – to wszystko znaleźć można w prawdziwej historii upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers. Książka opisuje dzieje budowania potęgi i upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers.

„Gracze” to biznesowa literatura faktu najwyższej próby – opowieść o paczce czterech przyjaciół z Wall Street. Mieli stać się bogaci i udowodnić, że tacy jak oni – bez wykształcenia finansowego – mogą dorównać konkurentom – bankierom po najlepszych amerykańskich uniwersytetach. Mieli stworzyć miejsce dla takich jak oni sami – głodnych sukcesu ludzi spoza branży – i mieli wygrać, ale nie kosztem sumienia. Tych czterech mężczyzn miało determinację, żeby odbudować markę Lehman Brothers, najstarszej firmy partnerskiej w Stanach Zjednoczonych. Przez prawie dekadę ciężko pracowali na sukces. Pod ich przewodnictwem Lehman Brothers zaczął rosnąć, znów stał się niezależny. Tyle, że po drodze coś poszło nie tak. Przyjaciele powoli zaczęli się zmieniać. W miarę wzrostu firmy, rosła też przepaść między tymi, którzy ją odbudowali. Aż 15 września 2008 roku wszystko nagle się rozpadło.

Tomasz Prusek o książkach „K.I.S.S” oraz „P.I.I.G.S”:

Recenzje ekspertów

Kto by przypuszczał, że historia życia w Lehmanie okaże się jeszcze bardziej dramatyczna niż upadek tej firmy, który zatrząsł gospodarką i trafił na czołówki wszystkich mediów.

Arianna Huffington

To jest książka o żywych ludziach, ich emocjach i decyzjach.

Maciej Murawski

Kariera i upadek Ponderosa Boys – czterech głównych bohaterów tej sagi – jest w jakimś sensie współczesną wersją Ziemi Obiecanej i gotowym materiałem na scenariusz filmowy Ale książka ma też drugą, nieporównanie cenniejszą warstwę – dla studentów i badaczy zarządzania. To w istocie rozbudowana analiza przypadku według najlepszych tradycji tej metody rodem z Harvard Business School.

Piotr Płoszajski

1 opinia dla „Gracze”

  1. Marcin Sadło

    Książka ciekawa,od upadku banku LB chciałem wiedzieć, jak z tym bankructwem poradzili sobie ludzie.Ciekawiły mnie ich myśli, rozważania, strach itp.

Dodaj opinię