Handel o wysokiej częstotliwości na rynku walutowym

Kategoria:
Wydawnictwo: Difin
ISBN: 9788380854963
Okładka: miękka
stron: 402
Wymiary: 16 cm x 23 cm

79,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Monografia stanowi całkowicie nową pozycję bibliograficzną na polskim rynku. Autor omawia nowoczesne cechy rynku walutowego (które rzadko kiedy występują w polskiej literaturze), jak również istotę handlu o wysokiej częstotliwości (HFT) będącej częścią handlu algorytmicznego.

Handel HFT polegający na składania zleceń w milisekundach, czy też nanosekundach wymaga całkowicie nowych metod oceny efektywności i ryzyka stosowanych strategii.Dostosowane muszą być również same strategie, ponieważ często są one bardzo agresywne, wymagające dostępu do informacji znacznie wcześniej, niż każdy inny podmiot występujący na rynku. Podobnie są stosowane strategie drapieżne, które mają na celu odkrywać potencjalne zlecenia składane przez innych uczestników rynku. Ostatecznie oznacza to, że podstawy do zawierania transakcji HFT są inne, niż te występujące w tradycyjnym handlu. Z jednej strony, znacznie mniej istotne są na przykład teorie makroekonomiczne, które mogą się sprawdzać w inwestycjach długoterminowych, natomiast nie mają większego zastosowania w transakcjach przeprowadzonych w milisekundach. Z drugiej strony, istotne stają się takie czynniki jak prędkość składania zleceń, odpowiedni dostęp do informacji oraz bardzo istotny wpływ jaki można wywierać na cenę w wyniku przeprowadzonych transakcji, ze względu na ich duże wartości nominalne.

W związku z powyższym, monografia omawia również takie zagadnienia jak teoria mikrostruktury rynku, asymetria informacji, metody oceny efektywności rynku, rodzaje strategii podmiotów HFT, optymalizacja składanie zleceń, ocena efektywności strategii HFT, czy też ocena ryzyka tych strategii.

W książce są także zaproponowane innowatorskie wskaźniki efektywności transakcyjnej i ryzyka transakcji handlu o wysokiej częstotliwości.

O autorze

dr, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w której uzyskał również stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. W SGH prowadzi wykłady dotyczące m.in. rynku walutowego oraz handlu o wysokiej częstotliwości. Pracował w różnych instytucjach finansowych, w tym w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie był wiceprzewodniczącym międzyinstytucjonalnego zespołu roboczego ds. stabilności sektora finansowego komitetu ds. wprowadzenia euro w Rzeczypospolitej Polskiej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Handel o wysokiej częstotliwości na rynku walutowym”