Instrumenty pochodne – wprowadzenie

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 8388597167
Okładka: twarda całopapierowa
stron: 208

59,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

OSTATNI EGZEMPLARZ. KSIĄŻKA NOSI ŚLADY DŁUŻSZEGO MAGAZYNOWANIA

Publikacja zawiera wszystkie podstawowe informacje na temat instrumentów pochodnych, od definicji po przykłady ich wykorzystania w praktyce. Omówiono w niej istotę, metody wyceny, zasady obrotu instrumentami pochodnymi oraz wybrane strategie z udziałem kontraktów futures, opcji i swapów. Czytelnicy znajdą tu także przykłady transakcji zabezpieczających i arbitrażu. Opisowi towarzyszy słownik podstawowych terminów oraz lista światowych giełd kontraktów futures i opcji. Zdobytą wiedzę można na bieżąco uzupełniać, odwiedzając stronę internetową pod adresem www.wiley-rft.reuters.com, która zawiera m.in. bogaty zestaw aktualnych wykresów i zrzutów ekranowych pochodzących z serwisu Reutera, informacje o egzaminach oraz odnośniki do stron najważniejszych instytucji finansowych.

POWIĄZANIE Z POLSKIMI REALIAMI
Instrumenty pochodne cieszą się coraz większą popularnością w świecie finansów i inwestycji. Obrót niektórymi z nich dokonuje się już nawet za pośrednictwem Internetu. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na transakcje z udziałem instrumentów pochodnych, powinien zapoznać się zarówno ze związanymi z nimi korzyściami, jak i ryzykiem. Umożliwi mu to skuteczne wykorzystanie coraz bardziej złożonych form tych instrumentów. Obecnie obserwuje się w Polsce szybki rozwój instrumentów pochodnych. Coraz częściej wykorzystuje się je bowiem do zarządzania ryzykiem w instytucjach finansowych i dużych przedsiębiorstwach.

KSIĄŻKĘ WYRÓŻNIA:
– Nowatorskie podejście do prezentacji podstawowych zagadnień z zakresu finansów, pozwalające utrwalić oraz poszerzyć zdobytą wiedzę.
– Przejrzysty układ, graficzne podsumowania materiału, przeglądy najważniejszych zagadnień.
– Przykłady, ćwiczenia i proste zadania, które decydują o wysokiej użyteczności książki i jej praktycznym charakterze.
– Pytania sprawdzające wraz z odpowiedziami pozwalające powtórzyć i utrwalić przeczytany materiał.
– Zestaw publikacji, artykułów i zasobów internetowych, pozwalający poszerzyć zdobytą wiedzę.
– Słownik terminów związanych z instrumentami pochodnymi oraz lista światowych giełd kontraktów futures i opcji wraz z ich adresami i stronami internetowymi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Instrumenty pochodne – wprowadzenie”