Instytucje wspólnego inwestowania w Polsce. Fundusze inwestycyjne i emerytalne

Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 978838701412401
Okładka: miękka
stron: 301

75,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Fundusze inwestycyjne i emerytalne stanowią jeden z ważniejszych segmentów rynku kapitałowego. W 1997 roku przyjęto szereg istotnych aktów prawnych, regulujących nowe zasady ich funkcjonowania.

Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu na informacje dotyczące nowego ustawodawstwa, wydajemy książkę „Instytucje wspólnego inwestowania w Polsce”, zawierającą komentarz do ustawy z 21 sierpnia 1997 r. prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi oraz ustawy z 28 sierpnia 1997 r. o funduszach inwestycyjnych. Ze względu na znaczenie reformy zabezpieczeń społecznych dla dalszego rozwoju rynku kapitałowego, książka zawiera ponadto komentarz do aktów prawnych wchodzących w skład pakietu ustaw emerytalnych: ustawy z 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, ustawy z 22 sierpnia 1997 r. o pracowniczych programach emerytalnych oraz ustawy z 25 czerwca 1997 r. o wykorzystaniu części mienia Skarbu Państwa na cele związane z reformą ubezpieczeń społecznych. Teksty wszystkich ustaw podano w języku polskim i angielskim.

Poza tekstami i komentarzem do obowiązujących ustaw, książka zawiera krótką, przedstawioną w aspekcie ekonomicznym i prawnym, charakterystykę funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. Autorzy starali się też pokazać, jak rozwijają się fundusze w krajach o dojrzalszych rynkach kapitałowych, a także przedstawić tło społeczno-ekonomiczne tego rozwoju w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem funduszy emerytalnych. Aby przybliżyć aspekty związane z praktycznym funkcjonowaniem rozwiązań przyjętych w nowych regulacjach, tekst komentarza zawiera także szereg odniesień do regulacji dotyczących otwartych funduszy powierniczych.

Fundusze ETF notowane na GPW inwestujące na zagranicznych rynkach akcji – Tomasz Miziołek [webinar]

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Instytucje wspólnego inwestowania w Polsce. Fundusze inwestycyjne i emerytalne”