Inwestowanie dla zysku i korzyści społecznych

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788326479953
Okładka: Twarda
stron: 316
Wymiary: 17,6 cm x 25 cm

71,40 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Opisana w publikacji metoda HIP (Human Impact + Profit; efekt ludzki + zysk) jest fundamentem nowego sposobu inwestowania, który zakłada dążenie do pomnażania zysków na drodze budowy lepszego świata. Autor książki skupia się na „ludzkiej twarzy” biznesu i inwestowania, a nie na samym zysku ze spekulacji giełdowych. Wykazuje, że podejście, w którym do portfela inwestycyjnego dobiera się firmy kierujące się w swojej działalności względami społecznymi, ekologicznymi i czysto ludzkimi, gwarantuje długofalowy zysk. Autor nie tylko analizuje indeksy największych i najbardziej rentownych firm, lecz także tworzy własne indeksy takich firm – HIP 100 i HIP 500. Są one opracowane na podstawie metody HIP i stworzonych przez autora wskaźników mierzących efekty świadomej, celowej działalności firm w kategoriach zdrowia, środowiska, dobrobytu, równości i zaufania.

W książce zaprezentowano:

– nowatorskie metody i zestawy kilkunastu wskaźników użytecznych przy kompletowaniu portfela inwestycyjnego,

– praktyczne narzędzia oceny potencjału firm z punktu widzenia kryteriów HIP,

– skuteczne sposoby prognozowania zysków z inwestycji,

– przykłady dużych firm, które dzięki zastosowaniu filozofii HIP odniosły znaczący sukces.

Adresaci:

Praca jest adresowana do indywidualnych i instytucjonalnych inwestorów giełdowych oraz fundacji. To także interesująca lektura dla zarządzających spółkami giełdowymi, dająca wgląd w nowe tendencje w podejściu do inwestycji giełdowych.

 

Recenzje ekspertów

Wszędzie czołowe spółki coraz więcej uwagi poświęcają wskaźnikom nie tylko swoich wąsko definiowanych zysków księgowych, lecz także społecznych i środowiskowych efektów swojej działalności. Książka ta wyjaśnia, dlaczego te czynniki niematerialnej wartości aktywów mają fundamentalne znaczenie dla oceny długoterminowej rentowności i rynkowej wyceny spółki. Chociaż pomyślana jest jako poradnik dla inwestorów, może równocześnie być dla prezesów i członków zarządów znakomitym przeglądem wyzwań i potencjalnych korzyści z połączenia wskaźników i strategii eko-społecznego rozwoju (efekt ludzki) z zyskiem.

Paul R. Kleindorfer

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Inwestowanie dla zysku i korzyści społecznych”