Inwestowanie społecznie odpowiedzialne

Kategoria:
Wydawnictwo: Difin
ISBN: 9788376417882
Okładka: Miękka
stron: 206
Wymiary: B5

41,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Głównym celem niniejszej książki jest opisanie fenomenu zjawiska inwestycji odpowiedzialnych społecznie. Ideę inwestowania społecznie odpowiedzialnego (Socially Resonsible Investing SRI) można scharakteryzować jako etyczną, socjalną i odpowiedzialną działalność ukierunkowaną na długookresowe zyski

Inwestorzy są zainteresowani nie tylko maksymalizacją zysków, lecz innymi pozaekonomicznymi czynnikami, które wpływają na ich decyzje inwestycyjne. Czynniki te związane są głównie z ochroną środowiska naturalnego, kwestiami społecznymi i etycznymi oraz zachowaniem ładu korporacyjnego.

Inwestycje społecznie odpowiedzialne można skrótowo określić jako inwestycyjny odpowiednik idei CSR (społecznej odpowiedzialności firm).

Z recenzji prof. zw. dr. hab. Janusza Ostaszewskiego:

„Jest to pierwsza książka napisana przez polskiego autora, która w tak oryginalny sposób przedstawia rozważania na temat inwestowania społecznie odpowiedzialnego (…). Powinna zainteresować i dać ogromną satysfakcję z przygody intelektualnej, wynikajacej z lektury wspomnianego opracowania naukowego (?).”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Inwestowanie społecznie odpowiedzialne”