Ostatnie kwartały – a nawet i lata – nie rozpieszczają polskich inwestorów giełdowych. Charakterystyką warszawskich indeksów stała się duża zmienność i tendencja do podążania na południe.
Czy w takich warunkach da się zarabiać?
Ależ oczywiście. W tej publikacji podpowiadamy jak. Prezentujemy najbardziej skuteczne strategie, które pozwalają nie tylko przetrwać okres bessy, ale i osiągać zysk w trakcie jej trwania. Wskażemy, jak wykorzystywać panikę i dużą zmienność cen akcji oraz jak chronić portfel za pomocą specjalnych funduszy inwestycyjnych. A jeśli ktoś nie ma mocnych nerwów – podpowiemy mu, jak przetrzymać zły okres na giełdzie inwestując w złoto.
Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”
O autorze
dr hab. prof. SGH. Ukończył Wydział Fizyki UW (nagroda Dziekana za najlepszą pracę magisterską na Wydziale Fizyki) oraz Finanse i Bankowość, a także zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej. W 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych, a w 2012 r. stopień doktora habilitowanego w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Na stanowisku profesora nadzwyczajnego SGH jest zatrudniony od maja 2012 r. Od kilkunastu lat jest związany z rynkiem kapitałowym, na którym pracował jak makler i doradca inwestycyjny. Zdobył bogate doświadczenie zawodowe zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Oprócz analiz fundamentalnych jest autorem ponad 12 tys. analiz technicznych dostępnych w internecie. Członek Komitetu Indeksów Giełdowych i Komitetu ds. Instrumentów Udziałowych przy GPW. W 2013 r. otrzymał tytuł najlepszego analityka technicznego za 2012 r. przyznany przez „Gazetę Giełdy Parkiet”. W 2012 r. został nagrodzony przez Komitet Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk za wybitne osiągnięcia w dziedzinie finansów. Trzykrotnie uplasował się w rankingu TOP 10 najlepszych wykładowców SGH. Jest wykładowcą Szkoły Giełdowej (GPW – Instytut Rynku Kapitałowego), specjalistycznych szkoleń organizowanych przez „Gazetę Giełdy Parkiet”, a także studiów doktoranckich i podyplomowych na SGH. Autor ok. 90 publikacji z zakresu bankowości i finansów, członek Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości.