Inwestycje alternatywne. Pierwsze kroki na rynku pozagiełdowym

Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
Okładka: miękka
stron: 192
Wymiary: A5

32,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Jeśli nie akcje, to co?

– Inwestycje pośrednie i bezpośrednie

– Rodzaje inwestycji alternatywnych ? brylanty i metale szlachetne, dzieła sztuki, nieruchomości, wino i whisky, przedmioty kolekcjonerskie, fundusze

– Osiągane stopy zwrotu oraz ryzyko inwestycyjne

– Przechowywanie i zabezpieczanie obiektów inwestycji

– Domy maklerskie i brokerskie

Kiedy standard nie wystarcza

Znudziło Cię inwestowanie w tradycyjne produkty bankowe i chciałbyś nauczyć się czegoś nowego? A może obawiasz się kryzysu finansowego i zamrożenia gotówki w papierach wartościowych? W takim razie to świetny moment na wypróbowanie swoich sił na polu alternatywnych form inwestycji.

Opcji manewru w przypadku inwestycji alternatywnych jest znacznie więcej niż na rynku kapitałowym. Można inwestować samodzielnie lub przez pośredników, osobiście podejmując decyzje albo powierzając je specjalistom. Można przechowywać obiekty inwestycji, a także korzystać z zewnętrznych usług. Można lokować pieniądze w różnych klasach inwestycji alternatywnych, obarczonych zróżnicowanym ryzykiem. Do tego dochodzi jeszcze potrzebna wiedza i doświadczenie. Czy sprawne poruszanie się pośród tak różnych klas inwestycji jest realne? Czy ekspert od rynku nieruchomości ma szansę w dostatecznym stopniu opanować temat inwestowania w antyki lub malarstwo współczesne?

Nim uruchomisz dużą gotówkę, zainwestuj w tę książkę. Pomoże Ci poruszać się pewnie na tym fascynującym rynku.

– Podstawowe informacje oraz charakterystyka inwestycji alternatywnych.

– Opisy różnych klas inwestycji.

– Kompletna droga od kupna, przez przechowywanie, aż do sprzedaży obiektów inwestycji.

– Inwestowanie samodzielne i przy pomocy pośredników.

– Propozycje dla inwestorów bogatych oraz tych ze skromniejszym portfelem.

O autorze

Adam Jagielnicki – z wykształcenia elektronik i informatyk. Od roku 1993 pasjonat giełdy. Znajomość nauk przyrodniczych pomogła mu zaobserwować szereg analogii pomiędzy rynkiem kapitałowym a światem naturalnym. Opracował własną teorię oceny sytuacji na rynku kapitałowym. W 2004 ukończył studia na Wydziale Informatyki Politechniki Szczecińskiej. Wykorzystał w praktyce wiedzę z dziedziny informatyki i napisał program, w którym zawarł znaczną część swojej analizy rynkowej. Jest autorem książek Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać (Onepress 2007, 2009), Inwestycje alternatywne. Pierwsze kroki na rynku pozagiełdowym (Onepress 2010), Strategie inwestycyjne. Jak z głową zarabiać na giełdzie (Onepress 2011), Twój osobisty fundusz emerytalny (Onepress 2012).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Inwestycje alternatywne. Pierwsze kroki na rynku pozagiełdowym”