Inwestycje alternatywne

Kategoria: ,
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788381025379
Okładka: Miękka
stron: 280
Wymiary: 16,5 cm x 23,5 cm

65,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Wysoka zmienność rynków finansowych oraz obecne w gospodarce zagrożenie globalnym kryzysem finansowym skłaniają inwestorów do poszukiwania coraz bardziej zróżnicowanych możliwości pomnażania kapitału. Książka przygotowana przez ekonomistów, pochodzących ze znanych polskich ośrodków akademickich, jest pierwszą pozycją tak kompleksowo ukazującą różnorodność dostępnych form inwestycji.
Analizie został poddany szeroki wachlarz inwestycji alternatywnych takich jak: fundusze hedgingowe, fundusze venture capital, fundusze nieruchomości, wykupy menadżerskie i wspomagane. Ponadto Czytelnik pozna konstrukcję i wycenę produktów strukturyzowanych, analizę rynku złota i produktów kolekcjonerskich.

W opracowaniu nie zabrakło również odniesienia do trudności związanych z poszczególnymi rodzajami inwestycji, z uwzględnieniem początkującego w tym zakresie rynku polskiego.

Monografia ze względu na aspekty zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, jest ciekawą lekturą nie tylko dla uczestników rynku finansowego, lecz także dla studentów i pracowników nauki.

O autorze

Dr Izabela Pruchnicka-Grabias jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie w Kolegium Zarządzania i Finansów uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz w Katedrze Finansów i Rachunkowości w AlmaMer Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie, gdzie pełni funkcję Kierownika Zakładu Bankowości. Autorka ponad stu naukowych publikacji dotyczących rynku finansowego. Odbyła praktyki zawodowe w krajowych i międzynarodowych instytucjach finansowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII) oraz Professional Risk Managers? International Association (PRMIA) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu zarządzania ryzykiem, jak również międzynarodowego stowarzyszenia naukowców – European Association of Development Research and Training Institutes (EADI), w ramach którego współpracuje w zakresie prac badawczych z naukowymi ośrodkami zagranicznymi. Posiada Europejski Certyfikat Bankowca (The European Foundation Certificate in Banking).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Inwestycje alternatywne”