INWESTYCJE Instrumenty finansowe, aktywa niefinansowe, ryzyko finansowe, inżynieria finansowa

(4 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: PWN
ISBN: 9788301149574
Okładka: miękka
stron: 412
Wymiary: 17 x 24

78,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Wydanie trzecie

Podręcznik przydatny do nauczania przedmiotów z dziedziny finansów, inwestycji, rynków i instrumentów finansowych

Rozszerzona i uaktualniona wersja podręcznika Inwestycje. Instrumenty finansowe, ryzyko finansowe, inżynieria finansowa, którego pierwsze wydanie ukazało się w PWN w 1996 roku. Obecne wydanie charakteryzuje się zmodyfikowanym układem, ma 3 nowe rozdziały oraz w stosunku do poprzedniego zostało w całości uaktualnione.

Znalazły się tam rozważania na temat:

  •  rynku finansowego i instytucji finansowych;
  • inwestycji przedsiębiorstw;
  • inwestycji w nieruchomości;
  • inwestycji osób indywidualnych.

Oprócz tych zmian dodane zostały zadania dla studentów, wskazówki bibliograficzne oraz indeks.

Najważniejsze zalety książki to:

  •  kompleksowe potraktowanie problematyki inwestycji;
  • bardzo przyjazny i rzetelny przekaz informacji;
  • najnowsze narzędzia analizy;
  • zgodność ze światowymi standardami edukacyjnymi.

Książka przeznaczona dla studentów kierunków ekonomicznych wszystkich typów uczelni, a także dla doradców inwestycyjnych, analityków finansowych, specjalistów w zakresie rynku nieruchomości, zarządzających portfelami inwestycji i pozostałych pracowników instytucji finansowych.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Analiza fundamentalna w inwestowaniu – od czego zacząć?”.

4 opinie dla „INWESTYCJE Instrumenty finansowe, aktywa niefinansowe, ryzyko finansowe, inżynieria finansowa”

  1. Bazyli

    Bardzo dobra książka prezentująca akademickie podejście do inwestowania.

  2. Kinga Gańko

    Jako przyszły makler korzystam z niej przygotowując się do egzaminu i jest bardzo przydatna. Napisana prostym, zrozumiałym językiem, jasno przedstawia pewne zależności i cechy np. przepływów pieniężnych. Polecam 🙂

  3. Marcin Płuciennik / Investhelp.pl

    Książka autorstwa prof. Krzysztofa Jajugi to absolutny MUST HAVE dla każdego przyszłego maklera, czy doradcy inwestycyjnego. Lekturę możemy zaliczyć to typowo merytorycznych, ciężkich podręczników, bez lania wody – typowo analityczne podejście z ogromem wiedzy z zakresu inżynierii finansowej. Pana Krzysztofa Jajugę miałem przyjemność poznać jeszcze na studiach magisterskich we Wrocławiu, gdzie uczestniczyłem w jego wykładach. Jest to człowiek o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, udzielający się w wielu konferencjach, szkoleniach i warsztatach. Wracając jednak do samej książki – absolutnie Lektura Obowiązkowa dla każdego finansisty!

  4. Adam

    Pozycja autorstwa małżeństwa Jajugów jest bardzo wszechstronnym podręcznikiem, podejmującym wiele zagadnień z szeroko rozumianego rynku finansowego. Zagadnienia te są przedstawione w sposób bardzo zwięzły i skryptowe – po szerszą wiedzę z inżynierii finansowej należy sięgać do bardziej zaawansowanych i specjalnie dedykowanych podręczników. Niemniej jednak książka ta jest idealna i jako wprowadzenie do zagadnień wyceny wszystkich klas aktywów finansowych, jak i jako doskonała powtórka własnej wiedzy zdobytej z innych podręczników! Jajugowie przedstawiają nie tylko metody wyceny instrumentów finansowych, ale również ich właściwości i ruch cen jaki następuje w danych warunkach rynkowych. Książka w przeważającej części jest napisana przystępnie, i jedynie w kilku fragmentach wymaga bardziej niż podstawowa wiedzy matematycznej, takiej jak wyznaczanie pochodnych, czy wektory (przy czym należy zaznaczyć, te konkretne zagadnienia dałoby się opisać w sposób bardziej przystępny). Na wielki plus zasługuje bardzo zrozumiałe wyłożenie modelu APT, który w pozostałych podręcznikach akademickich jest wyłożony po prostu beznadziejnie. Również przedstawiono bardzo wiele strategii opcyjnych, łącznie z dość wysublimowanymi strategiami. Jedyny błąd jaki utkwił mi w pamięć podczas studiowania tej książki to błąd ze strony 272., gdzie źle opisano granicę cen opcji na kontrakt futures. Poza tym książka ta jest wolna od błędów merytorycznych, co wcale nie jest regułą jeśli chodzi o podręczniki akademickie do finansów! Za wadę można uznać mocno akademickie podejście autorów (np. przy metodach wyceny fundamentalnej na próżno szukać czegoś o sentymencie rynku), co może wywołać mocno ambiwalentne odczucia u osób, które będą szukały w niej bardziej praktycznych wskazówek do zarabiania na giełdzie – ale inwestycji giełdowych nie da się nauczyć z jednej tylko książki.

Dodaj opinię