Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie. Wydanie II

(5 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
ISBN: 9788328900585
Okładka: Miękka
stron: 240

53,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Kolejne wydanie w Polsce!

Bestseller: 200 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w 8 tygodni

  •  Nieprzemijające prawa, rządzące rynkiem papierów wartościowych
  • Szczere, jasne i czasem obrazoburcze poglądy na giełdę
  • Metody osiągania zysku podczas prosperity oraz kryzysu
  • Fazy dojrzewania gracza giełdowego: od impulsywnej spekulacji do metodycznej gry

„Akcje nie latają jak balony tylko w górę i w dół… Ceny oscylują dość konsekwentnie między określonym niskim i określonym wysokim poziomem. Obszar zakreślony przez ruchy w górę i dół można przedstawić za pomocą ramki. Istnienie tych ramek stało się dla mnie oczywiste”
Nicolas Darvas

Kasyno zwane giełdą papierów wartościowych

Oto historia jednego z najgłośniejszych sukcesów giełdowych. Ale nie tylko. To przede wszystkim przewodnik po metodach mistrza Wall Street, technikach spekulacji podczas hossy i bessy, krok po kroku opisanych zasadach gry — przedstawionych w dodatku w taki sposób, żebyś i Ty mógł zasiąść przy stole pokrytym zielonym suknem. I bez względu na to, czy do Twych drzwi zapuka światowy kryzys, czy nagły wzrost cen akcji — ma przygotować Cię na to, byś nigdy nie stracił głowy i zawsze wyszedł na swoje.

Ta książka przetrwała próbę czasu i stała się klasyką Wall Street. Opisany w niej system inwestycyjny przyniósł autorowi fortunę. Czy masz odwagę zaryzykować podobny los? To nie baśń z odległej krainy. „Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie” przedstawia teorię inwestowania, która przyniosła Darvasowi 2 miliony dolarów zysku, mimo że zaczął od drobnych transakcji. Poznaj jego zasady inwestowania — teorię ramek, stosowanie zleceń stop loss oraz metody na opanowanie szalejących emocji.

Włącz się do gry!

Podczas lektury pokonasz kolejne fazy dojrzewania hazardzisty giełdowego: od impulsywnej i niemądrej spekulacji do metodycznej gry. Autor zdefiniował, a potem ulepszył metodą prób i błędów prawa rządzące parkietem, których należy przestrzegać bez względu na emocje i opinie ekspertów.

Tom, który trzymasz w dłoni, jest pierwszą książką diametralnie zmieniającą poglądy ludzi na maklerów i domy maklerskie. Przeczytaj ją, a dowiesz się dlaczego. Zastosuj w praktyce, a wyjdzie Ci to na dobre we wszystkich sytuacjach, z którymi w przyszłości zetkniesz się na giełdzie.

Nakład wydania pozbawiony jest dodatku „Inwestowanie na GWP. Krótki przewodnik”.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Najlepsi traderzy – subiektywna lista TOP 10 traderów na świecie”.

Zobacz inne książki o giełdzie dla początkujących inwestorów:

 

 

 

 

 

 

 

 

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

 

 

 

 

 

 

 

 

Spis treści

  1. Wstęp wydawcy
  2. Wstęp autora
  3. Część I Gracz
    1. Rozdział 1. Okres kanadyjski
  4. Część II Fundamentalista
    1. Wejście na Wall Street
    2. Pierwszy kryzys
  5. Część III Technik
    1. Rozwój teorii ramkowej
    2. Telegramy na cały świat
  6. Część IV Technofundamentalista
    1. Rynek niedźwiedzia
    2. Teoria zaczyna działać
    3.  Moje pierwsze pół miliona
    4. Drugi kryzys
    5. Dwa miliony dolarów
  7. Wywiad udzielony magazynowi Time
  8. Dodatki
    1. Telegramy
    2. Wykresy
    3. Pytania i odpowiedzi
    4. Skorowidz spółek

O autorze

Nicolas Darvas (1920–1977) – węgierski tancerz, który w latach 50. występował na największych scenach świata, a wieczorami wysyłał telegramy do swoich maklerów w Stanach Zjednoczonych z instrukcjami zawarcia bądź zamknięcia transakcji.

Studiował ekonomię na uniwersytecie w Budapeszcie. W 1951 roku zdecydował się na emigrację do Stanów Zjednoczonych, aby rozwijać swoje umiejętności taneczne. Choć taniec był jego pasją, to giełda stała się obszarem, na którym odniósł duży sukces.

Jego przygoda z giełdą rozpoczęła się, kiedy jako wynagrodzenie za swoje występy taneczne otrzymał akcje kanadyjskiej kopalni Brilund warte 3000 $. Giełda wciągnęła go tak bardzo, że w kilka miesięcy zamienił 3000 w 10 000 $, a następnie w 2 000 000 $.

Zawsze działał zgodnie z rosnącym trendem, unikając pozycji krótkich. Nicolas Darvas stworzył własny, niezwykle prosty system inwestycyjny, który nazwał Box Theory. Metoda ta opierała się na identyfikowaniu rosnących giełdowych trendów cenowych i inwestowaniu w akcje na podstawie ich wzorców ruchu.

Jego podejście, choć początkowo uznawane za kontrowersyjne, zdobyło uznanie jako efektywna metoda maksymalizacji zysków i minimalizacji ryzyka.

W książce „Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie” Darvas opisał, w jaki sposób właśnie dzięki temu systemowi osiągnął zyski przekraczające 2 miliony dolarów!

5 opinii dla „Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie. Wydanie II”

  1. Mariusz

    Przyjemnie się czyta ale to nie jest książka, który uczy jakichś konkretnych strategii. Strata czasu.

  2. Anonim

    Bardzo ciekawa pozycja, raczej do luźnego czytania, ale jest pare cennych rad od doświadczonego autora 🙂 będzie dobra dla każdego bez względu na doświadczenie.

  3. Dawid Dzięcielewski

    Książka super!

  4. Damian

    Absolutnie genialna książka, którą czyta się niesamowicie przyjemnie a jednocześnie motywuje do działania. Jest to krótka książeczka, a jednak bardzo, bardzo pomocna. To nieprawda, że metoda podana w książce się nie sprawdza – wystarczy spojrzeć na wykresy i zwrócić uwagę jak w trendach tworzą się obszary wsparcia. Jest to prosta metoda i ona zawsze będzie działać, problemy pojawiają się jednak na innych polach. Przede wszystkim to fakt, że rynki się zmieniły i wykorzystanie systemów działających kilkadziesiąt lat temu nie jest równie proste jak wówczas – nie oznacza to samo w sobie, że one nie działają. Należy połączyć ową metodę z rozsądnym systemem zarządzania kapitałem (tego w książce się nie przedstawia) oraz konsekwencją – i problemem często właśnie jest to jak każda osoba z osobna radzi sobie z tymi pozostałymi elementami tradingu – naiwnością jest sądzić że same reguły WE/WY zapewnią nam systematyczny zysk w dłuższym okresie.

  5. Michal

    Bardzo charakterystycznie napisana pozycja. Czytelnik nawiązuje „więź” z autorem. Ukazuje błędy, od których nikt nie jest wolny jednocześnie mobilizując do przemyśleń, powstania z kolan i dalszej, bardziej wytrwałej walki ze słabościami. Książka napisana w taki sposób, że nie można się od niej oderwać- przeczytałem ją w jeden wieczór. Pomimo, że nie jest to treść stricte naukowa, podręcznikowa może okazać się bardzo pomocna dla inwestorów giełdowych bez względu na doświadczenie.

    Polecam
    Michał

Dodaj opinię