Kiedy rynki się zderzają

Kategoria:
Wydawnictwo: MT Biznes
Okładka: Twarda
stron: 278
Wymiary: 15,8 cm x 23,3 cm

57,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Rynki finansowe zmieniają się nieodwracalnie, a znane teorie gospodarcze zawodzą.
Ameryka nie jest już centrum świata finansów. Państwa, które wcześniej były dłużnikami, akumulują dziś zaskakujące bogactwo i decydują o przyszłości świata w stopniu, jaki wcześniej był nie do pomyślenia.. Płynność wewnętrzna rynków finansowych sprawia, że banki centralne mają coraz mniejszy wpływ na podaż pieniądza. Świat wkracza w erę stagflacji, a nierówności dochodów w państwach uprzemysłowionych nasilają się. Nowe produkty finansowe oparte na derywatach zmieniają zachowania uczestników rynku i całe jego segmenty. Władze próbują ratować sytuację zastrzykami płynności i bodźcami fiskalnymi. Toczą się debaty nad rozwojem instytucji wielonarodowych, ale pojedyncze państwa wciąż wybierają doktrynę „my kosztem sąsiada”. Powstaje pytanie: dokąd nas to prowadzi

Mohamed El-Erian jest jedną z najbardziej szanowanych osobistości w świecie finansów. Łączy wydarzenia ostatnich lat w spójny kontekst i intepretuje zachowania rynków. Mówi, jak skorzystać w erze globalnych zmian gospodarczych i jak poradzić sobie z rosnącym ryzykiem rynkowym. W tym co większość uznaje za szum rynkowy, El-Erian widzi szanse i ryzyka, które pokierują rynkiem w najbliższych latach. Świat dnia wczorajszego nie przechodzi płynnie w świat jutra, ale gwałtownie się z nim zderza. El-Erian bada i rzuca światło na czynniki globalnych zmian. Proponuje, jak:

– analizować wpływ państw rozwijających się, które wyrastają na światowe potęgi

– chronić się przed nowymi źródłami ryzyka systemowego

– rozumieć reakcje banków centralnych i polityki fiskalne w związku z niedawnym załamaniem rynku

– powinny reagować organizacje wielonarodowe

Ta książka wyjaśnia fundamentalne zmiany w dzisiejszej globalnej gospodarce i w systemach finansowych. Książka daje ogólną wiedzę o finansach w ostatnich latach. Jest zbiorem aktualnych informacji o rynku wzbogaconych o komentarze analityczne.

O AUTORZE:

Mohamed El-Erian jest dyrektorem współzarządzającym Pacific Investment Management Company (PIMCO), jednej z największych i najbardziej szanowanych na świecie spółek powierniczych. Wcześniej był prezesem i dyrektorem zarządzającym Harvard Management Company (HMC), jednostki zarządzającej funduszem stypendialnym i innymi aktywami Uniwersytetu Harwarda o wartości 35 miliardów dolarów. Przez piętnaście lat pracował w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, gdzie zajmował się politykami, rynkiem kapitałowym i zagadnieniami gospodarki wielonarodowej.
Jako jeden z nielicznych zarządzających funduszami wyszedł obronną ręką z kryzysu argentyńskiego. Zasiadał w Komitecie Doradztwa Zobowiązań Skarbowych USA, a także w Międzynarodowym.

OPINIE O KSIĄŻCE

„Mohamed El-Erian to wyjątkowy przypadek: utalentowany uczestnik rynków finansowych i genialny analityk. Napisał książkę, która jest ważna i pilna. Książkę, która płynnie przechodzi z poziomu mikro na poziom makro. To lektura obowiązkowa.”
Fareed Zakaria, redaktor „Newsweek International”

”Mohamed El-Erian jest uważnym myślicielem na scenie globalnych finansów i ekonomii. W tej książce korzysta ze swojego wyjątkowego doświadczenia w inwestowaniu i tworzeniu polityk. Pisze, dokąd zmierzamy i jak możemy się tam dostać. Wyjaśnia klarownie i logicznie. Wyciąga ważne wnioski dla władz monetarnych i fiskalnych oraz dla praktyków rynku. Przeczytaj tę książkę uważnie, a zostaniesz nagrodzony.”
Arminio Fraga, były prezes zarządu Banku Centralnego Brazylii, partner założyciel spółki Gavea Investments

”El-Erian jest człowiekiem czynu, myślicielem i kimś, kto rozumie ryzyko rzadkich zdarzeń. Nigdy wcześniej nie widziałem człowieka, który łączyłby w sobie wszystkie te cechy. Koniecznie przeczytaj tę książkę.”
Nassim Nicholas Taleb, autor bestsellera Czarny łabędź

”Książka Mohameda El-Eriana jest ważną, mądrą i odkrywczą analizą o tym, jak zmienia się globalny krajobraz i architektura finansów. Ta książka zmieni sposób inwestowania i zarządzania ryzykiem. To fascynująca lektura.”
Michael Spence, laureat nagrody Nobla 2001 w dziedzinie ekonomii

”Książka Mohameda El-Eriana jest fascynującą i uczącą lekturą dla twórców polityk. Wyjaśnia otoczenie finansowe, w jakim działają, a także najważniejsze trendy w globalnej gospodarce i na rynkach finansowych, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w nadchodzących latach.”
Stanley Fischer, gubernator Banku Izraela

„Ta nadzwyczajna książka pokazuje przyszłość wyrastającą z przeszłości. El-Erian wyjaśnia transformację gospodarczą na wielu szczeblach i zapewniam cię, że trafia w sedno.”
Peter L. Bernstein, autor książki Capital Ideas Evolving

”Mohamed El-Erian nakreśla plan działania, który pomaga nam zrozumieć i przejść przez niesamowite i fundamentalne zmiany, które rewolucjonizują dzisiejsze rynki finansowe”.
Ken Griffin, dyrektor zarządzający i założyciel, Citadel Investment Group

Recenzja:

(…) Największą zaletą książki El-Eriana jest to, że autor nie tyle wskazuje na bezpośrednie przyczyny wybuchu kryzysu finansowego, ale raczej stara się wyłowić długofalowe trendy, które decydują o zmieniającym się kształcie gospodarki. Autorowi udała się bardzo trudna rzecz – napisał książkę, która jest ciekawa i pożyteczna dla akademickiego ekonomisty, inwestora bezpośrednio zaangażowanego na rynku finansowym czy w końcu dla każdego inteligentnego, żądnego wiedzy człowieka, który nie jest profesjonalnym ekonomistą, ale chciałby zrozumieć, co się stało i czego możemy się spodziewać w przyszłości. (…)
Oberwatorfinansowy.pl
Dr Jacek Tomkiewicz, Akademia Leona Koźmińskiego

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kiedy rynki się zderzają”